b_300_300_16777215_10_images_3908.jpg

خطیب جمعه اهل‌سنت زاهدان در خطبه‌های نماز جمعه ۳۰ مرداد ۱۳۹۴ (۶ ذوالقعده ۱۴۳۶) با اشاره به برخی فتنه‌های آخرالزمان، که در احادیث مورد اشاره قرار گرفته‌اند، «تقوا و اتباع از شریعت» را تنها راه نجات از تمام فتنه‌ها دانستند.

مولانا عبدالحمید اظهار داشتند: رسول اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم در احادیث متعددی از فتنه‌های آخرالزمان خبر داده‌ و نسبت به وقوع آنها هشدار داده‌اند. البته این هشدارها فقط برای خبر کردن محض نیستند، بلکه برای بیداری و هوشیاری ماست تا خواسته یا ناخواسته گرفتار این فتنه‌ها نشویم.
ایشان در ادامه افزودند: آن‌حضرت صلی‌الله‌علیه‌وسلم خبر داده‌اند که روزی خواهد رسید که مسلمانان وجب به وجب از یهود و نصاری اتباع می‌کنند و پیروی از آنها را برای خودشان افتخار می‌دانند، چنان‌که امروز می‌بینیم مسلمانان چه اندازه گرفتار پیروی از غرب و روش‌های غربی شده‌اند؛ سنت‌ها و تعالیم غنی و سادۀ اسلام را در مراسم عروسی و عزا ترک کرده‌اند و دنبال فرهنگ‌ها و رسومات پرهزینه غرب رفته‌اند.
مدیریت دارالعلوم زاهدان گفتند: رسول اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم پیشگویی کرده‌اند که روزی خواهد آمد که دینداری و پیروی کامل از دستورات شریعت مانند در دست گرفتن اخگر مشکل و طاقت‌فرسا می‌شود، مردم گناه را ترقی و پیشرفت می‌دانند و تقوی و دینداری، عقب‌ماندگی محسوب می‌شوند. امروزه می‌بینیم که انواع گناه و فساد در جامعه بیداد می‌کنند، لذا باید یوسف‌وار از گناهان فرار کنیم و به الله تعالی پناه ببریم. وقتی انسان از گناه و معصیت فرار کند خداوند درهای بسته را برایش می‌گشاید و مشکلات را برطرف می‌کند.
ایشان در ادامه یکی دیگر از پیشگویی‌های رسول اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم را مورد تذکره قرار دادند و گفتند: رسول اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم در حدیثی فرمودند: روزگاری فرا خواهد رسید که امت‌های دیگر همدیگر را برای نابودی مسلمانان صدا می‌کنند. صحابه عرض کردند: آیا در آن روز تعداد ما اندک است؟ آن‌حضرت صلی‌الله‌علیه‌وسلم فرمودند: نه. تعداد شما در آن روز بسیار زیاد خواهد بود، اما به‌خاطر محبت دنیا و ترس از مرگ مانند کف دریا سست و ضعیف و بی‌ارزش هستید.
امام جمعه اهل‌سنت زاهدان خاطرنشان کردند: مسلمانان صدر اسلام از مرگ هراسی نداشتند و گرفتار حب دنیا نبودند، به همین خاطر بود که قدرت‌ها از آنها می‌ترسیدند. اما امروز که مسلمان حاضر نیست برای دین بمیرد، دشمن برای نابودی او دلیر می‌شود. درحالی‌که مسلمانِ با ایمان نباید از موت بترسد. حیات و زندگی مسلمانان در آن است که از مرگ نترسند و گرفتار محبت دنیا نشوند.
خطیب جمعه اهل‌سنت زاهدان در خصوص برنامه‌های دشمنان برای ترویج فساد در جامعه هشدار دادند و گفتند: امروزه دشمنان سعی دارند تا با ابزار و وسایل جدید از قبیل ماهواره و اینترنت مسلمانان را به فساد و تباهی بکشند و فرهنگ غربی را در جوامع اسلامی گسترش دهند. لذا مسلمانان باید هوشیار و بیدار باشند و تابع دستورات قرآن و سنت باشند، زیرا تنها راه نجات راه تقوی و اتباع از شریعت اسلام و سنت‌های پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم است.

مطالب مرتبط:

مولانا فاروقی گناه و معصیت باعث نزول عذاب الهی می

گلباران مسجد «منچستر» بعد از آتش سوزی اسلام ستیزان

قدردانی اساس نیوز از علمای اهل سنت خواف و سنگان

مجازات داعش برای دختر 10 ساله

ا

افتتاح نخستین شعبه بانک فلسطین در شیلی

«طور سینا»؛ مسجدی با چهل‌ستون در اتیوپی

داعش برای نیروهای جوان خود آموزش میدهد

ا

مشاور نظامی پوتین ، از تجهیز یک گردان نظامی عراقی

جهان هر 48 ساعت منتظر حمله‌ای از داعش!

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات