b_300_300_16777215_10_images_3700.jpg

چهل و سه تن از علما و بزرگان شیعه و سنی استان «قطیف» عربستان با امضای بیانیه مشترکی، انفجار مسجد شهر «أبها»ی این کشور را محکوم و انفجار مساجد را بیانگر دشمنی تکفیری‌ها با اصل اسلام دانستند.م دانستند.

عالمان دینی سنی و شیعه استان قطیف عربستان در این بیانیه مشترک، حادثه تروریستی مسجد شهر «ابها» مرکز استان عسیر این کشور که پنجشنبه هفته گذشته به وقوع پیوست را محکوم کردند.
در همین راستا، 43 نفر از علمای شیعه و سنی استان قطیف عربستان با امضای این بیانیه مشترک، اعلام کردند: این اقدام جنایتکارانه بیانگر دشمنی تکفیری‌ها با اصل اسلام است.
در این بیانیه آمده است: مردم استان قطیف، اعم از شیعه و سنی در این حادثه با هموطنان سعودی ابراز همدردی کرده و مورد هدف قرار گرفتن نیروهای امنیتی در منطقه عسیر را به شدت محکوم می‌کنند.
عالمان شیعه و سنی استان قطیف اعلام کردند: مردم این منطقه آمادگی کامل خود را برای شناسایی منابع حمایتی تکفیری‌ها در عربستان اعلام می‌کنند و حاضرند برای جلوگیری از این اقدامات تروریستی همکاری‌های لازم را داشته باشند.
روز پنجشنبه گذشته، 15 مردادماه، یک تروریست انتحاری در قالب یک مأمور خدماتی وارد ساختمان نیروهای امنیتی عربستان در شهر «أبها» مرکز استان «عسیر» در جنوب عربستان شده بود و بعد از اجرای عملیاتش در میان نمازگزاران در مسجد این مرکز، دستکم 12 نیروی امنیتی و 3 کارمند این مرکز کشته شدند

مطالب مرتبط:

صلیب سرخ:جنگنده های عربستان به اتوبوس دانش آموزان

برخورد دو هواپیمای جنگی «هورنت» آمریکا

استراتژی اسرائیل در منازعات جاری منطقه

پروتکل استقرار نیروی هوایی روسیه در سوریه تصویب ش

حمایت گزینه های ترامپ برای سیا و وزارت دفاع از برج

شبه نظامیان فراری داعش و طالبان به دنبال پناهگاه د

آخوند کسلخه رعایت سنت های حسنه پیامبر را برای همه

 

حمله هواپیمای بدون سرنشین به مرکز تجمع داعش در اف

محکومیت حمله طالبان به اهل سنت افغانستان

 

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات