b_300_300_16777215_10_images_3500.jpg

 وزیر امور خارجه آمریکا گفت با وزیر; خارجه روسیه بر سر پیش نویس قطعنامه ای در سازمان ملل متحد برای شناسایی عاملان حملات شیمیایی در سوریه به توافق رسیده اند.

"جان کری" در کنفرانسی خبری در مالزی گفت: درباره قطعنامه سازمان ملل متحد گفتگو کردیم و بر این باورم به توافق رسیدیم برای رأی گیری هرچه سریعتر درباره این قطعنامه تلاش کنیم تا فرایند پاسخگویی که تاکنون جایش خالی بود ایجاد شود.
روسیا الیوم تأکید کرد، احتمال دارد شورای امنیت سازمان ملل متحد روز جمعه درباره پیشنهادی رأی گیری کند که آمریکا ارائه کرده است.
بر اساس این گزراش، مشخص شدن مسببین حملات شیمیایی در سوریه راه را برای اقدام شورای امنیت هموار می کند. احتمال دارد اقدامات شامل شورای امنیت شامل تحریم و مجازات عوامل این اقدام شود. شورای امنیت قبلا نیز درباره پیامد چنین حملاتی هشدار داده بود.
برخی از مقامات این دو کشور اظهار داشته اند که آخرین رایزنی ها درباره توافق اخیر در گفتگوهای روز چهارشنبه جان کری و سرگئی لاوروف در مالزی انجام گرفته است.
آمریکا به دبیرکل سازمان ملل متحد و سازمان منع استفاده از تسلیحات شیمیایی (OPCW) پیشنهاد کرده است، گروهی از بازرسان را برای شناسایی عاملان حملات شیمیایی در سوریه تشکیل دهند.

مطالب مرتبط:

در عراق پس از داعش: سنی های عراق تحت پرچم های سفید

یک وبگاه سوری مدعی درگیری نیروهای طرفدار ایران و ر

ضرب سکه نقره در اسرائیل با تصویر دونالد ترامپ و کو

مولانا عبدالحمید در مراسم نماز جمعه اهل‌سنت زاهدان

سفر مادربزرگ ۹۳ ساله ایتالیایی برای کمک‌ بشردوستان

ماهیت تروریسم ازنگاه کارشناس مصری

 

رسوایی اخلاقی نماینده پارلمان مصر را فراری داد

مولانا عبدالحمید : آموزش‌وپرورش و دانشگاه‌ها نباید

اعلام حمایت بنیامین نتانیاهو از تاسیس یک دولت مستق

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز