b_300_300_16777215_10_images_3496.jpg

 مسلمانان شهر لاک داون هندوستان نخستین نماز مشترکشان را برگزار میکنند.

به گزارش بخش بين الملل پايگاه اطلاع رساني دبيرخانه شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت، مسلمانان شهر لاک داون هندوستان نخستین نماز مشترکشان را برگزار میکنند.
گروه های اسلامی مختلف شهر لاک داون هندوستان اعلام کرده اند که تصمیم گرفته اند نخستین نماز مشترکشان را در یک صف مشترک و با همکاری یکدیگر برگزار کنند. بر این اساس، مسملنان هر دو طیف شیعه و سنی نمازی را که شیعیان مسئول برگزاری آن هستند را به امامت یکی از علمای سنی این شهر برگزار میکنند. مسئولان ترتیب دهنده این نماز مشترک گفته اند که در راستای افزایش همدلی مسلمانان این شهر و همچنین نزدیک ساختن دیدگاه های گروه های مختلف اسلامی، همگی مسلمانان این شهر به امامت یکی از علمای سنی نماز برگزار می کنند. آنها همچنین اعلام کرده اند که پس از برکزاری نماز مشترک میان شیعیان و اهل تسنن در شهر دهلی نو، این انگیزه برای انها ایجاد شده است که به صورت نمادین نمازمشترک بخوانند و از این روی، نام این مراسم عبادی مشترک را "دوشادوش همدیگر" نام نهاده اند.
شهر لاک داون هندوستان یکی از شهرهای این کشور است که میزبان مسلمانانی از هر دو طیف سنی و شیعه است و هر کدام از آنها مراسم های جداگانه خود رادارند و جدا از هم به انجام مناسک عبادی میپردازند. ولی این بار و برای نخستین بار در تاریخ این شهر اسلامی، آنها به صورت مشتر ک به برگزاری مراسم میپردازند تا همدلی مشترک را نشان دهند و زمینه ای برای همکاری بیشتر بین خود را فراهم کنند.

مطالب مرتبط:

خدمات جدید اساس نیوز

چالش های جهان اسلام و راهکارهای آن از نگاه نخبگان

افزایش 82 درصدی تعداد عروس های سوری در ترکیه

ولیعهد محمد بن سلمان برادرش خالد بن سلمان را به ع

واکنش ریاست‌جمهوری افغانستان به شایعات تعطیلی رسمی

اعتراض های جهانی علیه اعلام قدس بعنوان پایتخت رژیم

آمریکا: ۶ کشور از جمله ایران می‌توانند درخواست روا

دغدغه های نخستین پلیس محجبه در استرالیا

قاری معروف اندونزی هنگام تلاوت سوره ملک به دیدار ح

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز