b_300_300_16777215_10_images_7778883.jpg

مسلمانان هیچ چاره‌ای جز حضور در کلیسای کاتولیک ندارند زیرا گروه "آنتی  بالاکا" قسم خورده‌اند که در صورت عدم انجام این کار آنها را خواهند کشت.

مسلمانان آفریقای مرکزی از جانب مسیحیان این کشور تحت فشار شدیدی قرار دارند.
پس از ماه ها پاکسازی مذهبی در آفریقای مرکزی، گروه های حقوق بشری با انتقاد از این وضعیت، نسبت به نسل کشی در آفریقای مرکزی هشدار دادند. بر این اساس عفو بین‌الملل در کنار دیگر سازمان های حقوق بشری در گزارشی اعلام کرد بسیاری از مسلمانان که پس از کشتارهای سال گذشته به نواحی غرب جمهوری آفریقای مرکزی باز می‌گردند تهدید شده و به تغییر دین‌شان مجبور می‌شوند.
بر اساس گزارش عفو بین الملل مسلمانانی که به خانه‌هایشان پس از کشتارها و بی‌خانمانی‌ های جمعی در طول سال 2014 به مناطق غربی این کشور بازگشته‌اند، توسط شبه‌ نظامیان "آنتی بالاکا" از تبلیغ و انجام امور مذهبی‌شان در عموم منع می‌شوند. همچنین برخی از مسلمانان به زور و با تهدید به مرگ و شکنجه به مسیحیت روی آورده‌اند.
بر اساس شهادت یک جوان 23 ساله، مسلمانان هیچ چاره‌ای جز حضور در کلیسای کاتولیک ندارند زیرا گروه "آنتی  بالاکا" قسم خورده‌اند که در صورت عدم انجام این کار آنها را خواهند کشت. به گفته او: «برای ما غیرقانونی است که عبادت کنیم. باید با پنهان‌کاری و بسیار سریع امور مذهبی خود را انجام دهیم. برپایی نماز جماعت غیرممکن است.»
تخمین زده می شود که حدود 400 مسجد مسلمانان در ماه های اخیر در آفریقای مرکزی تخریب شده است و بسیاری از مسلمانان این کشور برای نجات جان خود به کشورهای همسایه مهاجرت کرده اند و این در حالیست که رسانه های غربی کمترین توجهی به این مساله نشان نمی دهند.

مطالب مرتبط:

اتحادیه اروپا ارتش کره شمالی را در فهرست سیاه قرار

گویی که " امت اسلامی " وجود ندارد !!

تصویب طرح لغو اختیارات جنگی ترامپ در کنگره امریکا

 

رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس خواستار استفاده از نخبگ

داعش، عید فطر را در دیالی عزای عمومی کرد

ناو هواپیمابر روسیه در راه مدیترانه

ا

اعلام آمادگی حزب تحریک انصاف پاکستان برای پیوستن ب

ا

هلاکت مفتی داعش در الرمادی عراق

ترامپ امروز محدودیت ورود مسلمانان به آمریکا را اعل

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات