b_300_300_16777215_10_images_444441141425.jpg

اظهارات یک داعشی آلمانی بعد از بازگشت به کشورش درباره عدم ارتباط داعش با اسلام، واکنش‌های زیادی در کشورهای اروپایی به همراه داشته است.

نشریه آلمانی "زیو دویچه" در گفت وگو با یک عضو سابق داعش که اکنون در دادگاه عالی آلمان به جرم همکاری با یک گروه تروریستی محاکمه می شود، به تندروها درباره عضویت در گروههای تروریستی هشدار داده است.
ابراهیم 26 ساله که به دلایل شخصی نخواست نام کاملش ذکر شود به این نشریه آلمانی گفت: گروههای تروریستی فقط دو انتخاب برای اعضای خود باقی می گذارند؛ یا بجنگند و یا انتحاری شوند که در هر دو حال سرنوشت حتمی وی مرگ خواهد بود.
سایت رادیو "دویچلند فونک" به نقل از "گوتس نوردبوخ" کارشناس مسایل اسلامی گفت: اظهارات ابراهیم هشداری برای جوانان آلمانی است که به فکر رفتن به عراق و سوریه برای پیوستن به داعش هستند.
وی که موسس فرهنگی و اسلامی جمعیت "الافق" در آلمان است افزود: چنین مصاحبه هایی تاثیر بازدارنده بر جوانان دارد و حامل این پیام است که تصویر ارائه شده در شبکه های اینترنتی برای جذی جوانان فریبی بیش نیست.
این کارشناس آلمانی در ادامه گفت: داعش جوانان را با وعده ایجاد یک کشور اسلامی بزرگ جذب می کند، اما این فقط توهم است و داعش در حقیقت مترادف وحشی گری است.
وی خاطرنشان کرد تعداد آلمانی هایی که به داعش پیوسته اند حدود 700 نفر بوده و رو به افزایش است، اما باعث خوشحالی است که بسیاری از مسلمانان در شبکه های اجتماعی علیه این گروه تروریستی فعالیت می کنند.
ابراهیم در مصاحبه ای دیگر با نشریه تلگراف گفته است که اواخر سال 2014 وقتی که همراه تعدادی از مجروحان داعشی به یک بیمارستان ترکیه ای رفته بود، از این گروه جدا شده و به کشور خودش بازگشته و در ماه نوامبر بازداشت شده است.
مقامات عراقی حمله انتحاری که ابراهیم قصد اجرای آن را داشت، خنثی کردند.
ابراهیم درباره چگونگی فریب خوردنش نیز چنین توضیح داد که فردی در مسجد به وی گفته بود: چه طور می توانی راحت بخوابی در حالی که گرسنگی جان جوانان مسلمان را می گیرد و زنان مورد تجاوز قرار می گیرند و اگر در اروپا و در یک کشور غیر اسلامی بمیری، بعد از مرگ به جهنم خواهی رفت(!)

مطالب مرتبط:

آمریکا در افغانستان از هواپیماهای ملخی «سوپرتوکانو

مجله تایمز با جلدی مزین به ترجمه آیه ای از قرآن من

صدور حکم تشکیل دولت موقت در ترکیه

داعش 45 نفر دیگر را در عراق زنده سوزاند

س

سازمان ملل خواستار پایان دادن محاصره غزه شد

31 هزار تروریست بیگانه در عراق و سوریه

داعش 5 تن از ترکمن‌های عراق را اعدام کرد

کشته شدن ده‌ها تروریست از جمله یک سعودی در فلوجه

ینس استولتنبرگ : جهان اکنون نسبت به نسل‌های گذشته

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات