b_300_300_16777215_10_images_3376.jpg

اردن برای مقابله با اقدامات تروریستی احتمالی «داعش» در این کشور، سطح آماده‌باش امنیتی در پایتخت و شهرهای اطراف آن را افزایش داد.

در پی اقدامات تروریستی گروه تکفیری داعش در منطقه، اردن برای مقابله با تروریسم و ایجاد امنیت در کشور، تدابیر شدید امنیتی بیشتری در پایتخت و شهرهای اطراف آن اتخاذ کرد.
منابع مطلع در اردن، ضمن اشاره به نگرانی سران تصمیم‌گیرنده سیاسی و امنیتی این کشور از خطر عملیات‌های تروریستی، اعلام کردند «امان» طی سال‌های گذشته تدابیر امنیتی شدیدی اتخاذ کرده بود اما در روزهای گذشته این تدابیر را در سطح وسیع‌تر افزایش داده است.
نهاد امنیتی اردن، در پی انفجار‌هایی که گروه تکفیری داعش در تونس و کویت انجام داد، بر میزان احتیاط و آمادگی افزوده است. همچنین نهاد امنیتی اردن حضور نیروهای خود را پیرامون تاسیسات حیاتی و مراکز تجاری بزرگ و نهادهای حساس را تقویت کرد.
در همین زمینه یک مسئول اردنی به الحیاه گفت: «این کشور تدابیر محکم و شدیدی برای ممانعت از هرگونه اقدام تجاوزکارانه‌ای که از گروه تروریستی داعش سر بزند اتخاذ کرده است».
این تحولات با شروع دادگاه نظامی یک شهروند عراقی در اردن که تابعیت نروژی داشت همزمان  شده است. طبق گفته مقامات اردن، این شهروند عراقی مشکوک به اجرای اقدامات تروریستی در اردن بود.
براساس گزارش مقامات اردنی این شخص «خالد کاظم الربیعی» نام داشت که در آوریل (فروردین) گذشته بعد از ضبط  ۴۵ کیلوگرم مواد منفجره که در روستای «ثغره عصفور» دراستان «جرش» درشمال کشور مخفی کرده بود، بازداشت شد.0

مطالب مرتبط:

عربستان شروط مشخص ایران را برای حج پذیرفت

مقام اسرائیلی از توافق اسرائیل و ترکیه خبر داد

ا

بیش از ۲ هزار "پاکستانی" در زندان های عربستان به س

آژیر خطر انتحاری ها در ایران!

جذب جوانان مصری برای شرکت در فیلم‌های مستهجن در ام

 

داستان مسلمان شدن رئیس جمهور قرقیزستان از زبان خو

طرح عربستان برای شناسایی حجاج

اتهام افغانستان به پاکستان درباره آموزش انتحاری‌ها

مولوی علی بائی :حوزه های علمیه از ارکان جامعه اسلا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز