b_300_300_16777215_10_images_ugnbigying.jpg     اساس نیوز : فرودگاه‌ها و تأسیسات هسته‌ای انگلیس گفته شده به دلیل افزایش تهدیدها علیه سامانه‌های امنیتی الکترونیکی، آمادگی خود را برای دفاع در برابر حملات تروریستی بیشتر کنند.به گزارش اساس نیوز به نقل از روزنامه «دیلی‌تلگراف» دستگاه‌های امنیتی انگلیس با صدور هشدارهایی در 24 ساعت گذشته ابراز نگرانی کرده‌اند که تروریست‌ها احتمالاً موفق به ابداع روش‌های برای دور زدن بازرسی‌های ایمنی شده‌اند.

مطابق این گزارش، داعش و سایر گروه‌های تروریستی روش‌هایی برای جاسازی مواد منفجره در لپ‌تاپ‌ها و گوشی‌های موبایل کشف کرده‌اند که می‌تواند روش‌های بازرسی امنیتی در فرودگاه‌ها را دور بزند.

بر اساس همین اطلاعات است که انگلیس و آمریکا در روزهای گذشته از مسافران شماری از کشورها خواسته‌اند از حمل لپ‌تاپ و وسائل الکترونیکی در پروازها خودداری کنند.

به نوشته تلگراف، این نگرانی وجود دارد که تروریست‌ها از این تکنیک‌ها برای عبور از دستگاه‌های بازرسی در فرودگاه‌های اروپا و آمریکا استفاده کنند.

به علاوه، بیم آن می‌رود که هکرهای کامپیوتری در حال تلاش برای دور زدن تدابیر امنیتی نیروگاه‌های هسته‌ای باشند. مقام‌های دولتی انگلیس هشدار داده‌اند که تروریست‌ها، جاسوس‌های خارجی و فعالان حملات سایبری در حال بررسی امکان سوءاستفاده از آسیب‌پذیری‌های دفاع اینترنتی در صنایع هسته‌ای هستند.

جسی نورمن، وزیر انرژی انگلیس به تلگراف گفت که نیروگاه‌های هسته‌ای بایستی اطمینان حاصل کنند که توان دفاع در برابر تهدیدهای سایبری نوظهور را دارند.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

ترامپ خطاب به اردوغان:برای آزادی کشیش آمریکایی کار

واحدهای ویژه داعش برای ترک زبان ها

«لبخند» راهب بودایی پس از نبش قبر در تایلند

جایزه شهروند ترکیه‌ای برای کودکان حافظ قرآن کریم

 

فیلم تبلیغاتی جدید گروه تروریستی داعش 6 مهر 1395

مولانا گرگیج :انتصاب وزیر و استاندار مهمترین خواست

زنان تحت ظلم در جنگ

۶ کشور مناسب برای مهاجرت و فرار آمریکایی‌ها از ترا

ا

شرایط ارث و میراث در اسلام

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز