b_300_300_16777215_10_images_thumbs_b_c_a5dbd2bbfdf93c86eb54c4ae98d5ccea.jpg

اساس نیوز: هزاران شهروند ترکیه فیلم تبلیغاتی یک شرکت تجاری را دعوت تلویحی به کودتا دانسته و با تجمع در میدان اسکودار استانبول به «کشیک دموکراسی» پرداختند.

به گزارش اساس نیوز به نقل از خبرگزاری آناتولی , یک شرکت تجاری که فیلم تبلیغاتی برای یک کالای خود برای اول آوریل ساخته است، با واکنش اعتراض آمیز مردم ترکیه در شهر استانبول مواجه شد.

هزاران شهروند استانبول محتوای این فیلم را دعوت تلویحی به کودتای مجدد در کشور قلمداد کرده و با تجمع در منطقه اوسکودار استانبول تا صبح کشیک دموکراسی دادند. آنها تمام شب را در آنجا مانده و نماز صبح را به جماعت ادا کردند.

متین کولونک، نماینده حزب آک پارتی استانبول نیز با حضور در میان مردم، هشیاری آنها در این زمینه را بسیار مهم تلقی کرد. وی همچنین اظهار داشت:این گروه در فکر تهدید علیه کشور ما و به دنبال اقدامات کثیف است. آنها قصد بازی روانی با هشتاد میلیون شهروند ترکیه دارند، اما ما اجازه این کار را نخواهیم داد.انتشار این فیلم تبلیغاتی و همچنین آزادشدن برخی مظنونان وابسته به گروه تروریستی فتو، خاطر مردم را آزرده و هشیاری آنان را برانگیخته است.پیش از آمدن به تجمع مردم در کسیکلی با مقامات امنیتی تماس گرفتم و نسبت به عادی بودن اوضاع مطمئن شدم. از هشیاری مردم تشکر می کنم. مقامات امینتی نیز از نزدیک اتفاقات را زیر نظر دارند.

وی از مردم خواست به خانه های خود بازگردند و بر روند همه پرسی در این کشور متمرکز شوند.

مطالب مرتبط:

فرمانده ناوگروه آمریکا: ایران تا کنون کاری نکرده ک

 

ورود یک ناوشکن آمریکایی در دریای چین جنوبی

اتحادیه اروپا انتظار دارد اولین تراکنش مالی با ایر

امام جمعه اهل سنت بندر ترکمن:هدف اقدامات اخیر بر ه

سردرگمی توئیتر در مواجهه با مطالب ضداسلامی ترامپ

رئیس پارلمان ترکیه خواهان وضع قانون اساسی دینی شد

یک نوجوان 17 ساله در چین دراثر بازی مداوم با King

حمایت مسلمانان از اصلاح قوانین اسلحه در آمریکا

شرکت اپل یک دین جدید بوجود آورد

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات