b_300_300_16777215_10_images_thumbs_b_c_a5dbd2bbfdf93c86eb54c4ae98d5ccea.jpg

اساس نیوز: هزاران شهروند ترکیه فیلم تبلیغاتی یک شرکت تجاری را دعوت تلویحی به کودتا دانسته و با تجمع در میدان اسکودار استانبول به «کشیک دموکراسی» پرداختند.

به گزارش اساس نیوز به نقل از خبرگزاری آناتولی , یک شرکت تجاری که فیلم تبلیغاتی برای یک کالای خود برای اول آوریل ساخته است، با واکنش اعتراض آمیز مردم ترکیه در شهر استانبول مواجه شد.

هزاران شهروند استانبول محتوای این فیلم را دعوت تلویحی به کودتای مجدد در کشور قلمداد کرده و با تجمع در منطقه اوسکودار استانبول تا صبح کشیک دموکراسی دادند. آنها تمام شب را در آنجا مانده و نماز صبح را به جماعت ادا کردند.

متین کولونک، نماینده حزب آک پارتی استانبول نیز با حضور در میان مردم، هشیاری آنها در این زمینه را بسیار مهم تلقی کرد. وی همچنین اظهار داشت:این گروه در فکر تهدید علیه کشور ما و به دنبال اقدامات کثیف است. آنها قصد بازی روانی با هشتاد میلیون شهروند ترکیه دارند، اما ما اجازه این کار را نخواهیم داد.انتشار این فیلم تبلیغاتی و همچنین آزادشدن برخی مظنونان وابسته به گروه تروریستی فتو، خاطر مردم را آزرده و هشیاری آنان را برانگیخته است.پیش از آمدن به تجمع مردم در کسیکلی با مقامات امنیتی تماس گرفتم و نسبت به عادی بودن اوضاع مطمئن شدم. از هشیاری مردم تشکر می کنم. مقامات امینتی نیز از نزدیک اتفاقات را زیر نظر دارند.

وی از مردم خواست به خانه های خود بازگردند و بر روند همه پرسی در این کشور متمرکز شوند.

مطالب مرتبط:

سرقت لپ تاپ سرویس مخفی امریکا

نگاهی متفاوت به «بازی گازی» ترکمنستان در قبال ایرا

تلاش داعش برای منفجر کردن بنادر انگلستان ازطریق د

مسعود بارزانی: هدف همه پرسی اقلیم کُرد آغاز مذاکره

خشم پوتین از حمله ترکیه به جنگنده روسی

پیوندها

 

چین به دنبال ایجاد قوی ترین ارتش در کل تاریخ کشور

ماه رمضان و مشکلات دنیای اسلام

اعطای نشان عالی پادشاه عربستان به فرمانده نیروهای

ا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات