b_300_300_16777215_10_images_19473613_303.jpg

اساس نیوز:یک سیاستمدار بلندپایه حزب دمکرات مسیحی آلمان خواستار آن شد که دولت آلمان هزینه آموزش و تربیت امامان مساجد این کشور را بپذیرد، مساجد را رسما ثبت کند و از اقامه نماز به زبان عربی جلوگیری نماید.

به گزارش اساس نیوز به نقل از دویچه وله , ینز اشپان، عضو شورای رهبری حزب دموکرات مسیحی آلمان در یک مصاحبه مطبوعاتی اظهار داشت که فعالیت مساجد و کانون‌های اسلامی آلمان باید قانونمند شوند. او در این راستا خواستار کمک مالی دولت برای تربیت امامان مساجد شد و گفت: «من ترجیح می‌دهم که هزینه تحصیل و تربیت امامان مساجد را دولت آلمان متحمل شود، نه ترکیه و عربستان سعودی».

به اعتقاد این نماینده پارلمان آلمان، امامان مساجد باید پیش از آغاز کار امتحان زبان بدهند و حتی‌الامکان نماز و دیگر مراسم عبادی را به زبان آلمانی اقامه کنند.

اشپان ضمن انتقاد به اینکه هیچ‌کس نمی‌داند، در آلمان چند مسجد وجود دارد، خواستار ثبت مساجد شد.

در آلمان شماری از مساجد در آپارتما‌ن‌های کوچکی قرار گرفته‌اند که به عنوان عبادتگاه ثبت نشده‌اند.

عضو شورای رهبری حزب دمکرات مسیحی با تاکید بر اینکه کانون‌ها و مساجدی که تاکنون رابط میان مسلمانان و دولت آلمان بوده‌اند، نهادهایی سیاسی و مروج "اسلام محافظه‌کار" هستند، گفت: «اینها تنها اقلیتی از مسلمانان مقیم آلمان را نمایندگی می‌کنند».

پلیس آلمان بارها مساجد و نهادهای اسلامی را بازرسی کرده است. آخرین اقدام در این زمینه روز ۲۸ فوریه (۱۰ اسفند) رخ داد. در این روز صدها مامور پلیس برلین به طور هم‌زمان، یک مسجد و چند محل مسکونی و تجاری وابسته به انجمن "فصلت ۳۳" را بازرسی کردند.

مقامات امنیتی برلین احتمال می‌دهند که این انجمن به یکی از مراکز ملاقات اسلام‌گرایان افراطی تبدیل شده است.

گفته می‌شود که انیس عامری، عامل حمله به یکی از بازارچه‌های کریسمس برلین (۱۹ دسامبر ۲۰۱۶)، بارها به مسجد وابسته به این انجمن رفت و آمد کرده است. در این عملیات تروریستی ۱۲ نفر کشته و ۴۸ تن زخمی شدند.

سیاستمداران وابسته به احزاب سوسیال مسیحی و دمکرات مسیحی آلمان بارها در رابطه با آموزش و تربیت امامان، و کنترل فعالیت‌های مساجد و نهادهای مذهبی مسلمانان در این کشور اظهار نظر کرده‌اند.

نقطه مشترک اکثر آنها برخورد جدی با "اسلام سیاسی" است که به اعتقاد آنها از جانب عربستان سعودی و ترکیه پشتیبانی می‌شود.

در این رابطه پیش‌تر آندرآس شویر، دبیرکل حزب سوسیال مسیحی آلمان که مرکز فعالیت آن در ایالت بایرن است، اظهار نظر کرده بود. او نیز مانند ینز اشپان خواستار طرحی قانونی برای تعیین چارچوب آموزش اصول اسلام در آلمان است.

شویر ضمن تاکید بر اینکه "برخورد ما با اسلام سیاسی باید انتقادی و شدیدتر باشد" گفته بود که در "قانون اسلام" مدنظر او، امامان مساجد باید در آلمان آموزش ببینند و خطبه‌های نماز و وعظ‌ها به زبان آلمانی صورت گیرد.

مطالب مرتبط:

رهبر کره شمالی در کنسرت گروه پاپ کره جنوبی / پارک

ماموستا جعفری:دامن زدن به اختلافات آرامش را از جام

اعلان جنگ هکرهای یونانی به هکرهای ترکیه

چگونه زن میتواند با زیرکی و دانش ابتدا شوهر وسپس خ

سیاست خارجی عربستان و توافق هسته ای ایران

پیام تبریک حضرت مولانا مطهری به آقای دکتر حسن روحا

مرد مستِ روس در یک مهمانی ۹ نفر را به قتل رساند

نیمی از تندروها به صورت آنلاین افراطی می‌شوند

دبیر کل ناتو خواستار پاسخ جهانی به پرتاب های مکرر

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات