b_300_300_16777215_10_images_thumbs_b_c_247b7d49b3335a7a8a8a077400044ddf.jpg

اساس نیوز: ترکمن‌های عراق با تجمع مقابل استانداری کرکوک به تصمیم یکجانبه شورای این استان برای برافراشتن پرچم اداره اقلیم کردستان اعتراض کردند.

به گزارش اساس نیوز به نقل از خبرگزاری آناتولی , هزاران نفر ترکمن های عراق در اعتراض به تصویت قانون یکجانبه ای از سوی شورای استان کرکوک جهت نصب پرچم اداره اقلیم کردستان شمال عراق در کنار پرچم دولت مرکزی در مراکز عمومی و اداری این استان تظاهرات کردند.

در جریان این تظاهرات یکی از مسئولین استانی کرکوک با خوروی خود درحالی که قصد ورود به استانداری داشت دو تن تظاهرکنندگان را مجروح کرد. خودرو مذکور به سرعت از محل حادثه دور شد و دو فرد مجروح به بیمارستان منتقل شدند.

آنها با شعارهایی؛ مانند «کرکوک ترکمن بوده و خواهد ماند» و «استاندار، استعفا، استعفا» خواهان لغو قانون "نصب پرچم های اداره اقلیم کرد عراق در کنار پرچم رسمی دولت مرکزی در ساختمان های اداری کرکوک" شدند.

لطفیه تورملی، یکی از تظاهرکنندگان در گفتگو با خبرگزاری آناتولی اظهار داشت: "این تصمیم اشتباه استانداری کرکوک، منجر به فتنه میان گروهای مختلف ساکن در کرکوک خواهد شد. بنابراین در صورت عدم تجدیدنظر این قانون در بغداد تظاهرات خواهیم کرد".

آلماز مختار یکی دیگر از دیگر تظاهرکنندگان نیز تصریح کرد: "کرکوک مصیبت های زیادی دیده است. اغتشاش تازه در این شهر، به کار داعش خواهد آمد که به این منطقه نیز نزدیک است. برای اینکه این شهر شاهد مساله ای جدیدی نباشد، باید این قانون مورد تجدیدنظر قرار بگیرد".

 

بغداد اعلام کرده اداره این شهر وابسته به دولت مرکزی عراق وابسته است، اما کردهای حاکم بر این شهر و به ویژه حزب اتحاد میهنی کردستان خواستار الحاق به اداره اقلیم کرد شمال عراق هستند. ترکمن های کرکوک نیز خواهان یک موقعیت ویژه برای این شهرهستند.

 

مطالب مرتبط:

انتقال ژنرال روس که در سوریه مجروح شده بود به بخش

افزایش 13 نفری نمایندگان مجلس خبرگان رهبری

هدف عربستان ایجاد یک جبهه ضد ایرانی از کشورهای عرب

 

ملکه سوئد: سالهاست که در کاخ در کنار ارواح زندگی م

ا

اعلام آمادگی ترامپ برای دیدار با رهبر کره شمالی

رژه نظامی با انفجار و جلوه های ویژه در مکه برگزار

ممنوعیت رانندگی زنان: عکس سلفی که خشم برخی سعودی‌ه

انتخابات ریاست‌جمهوری و پارلمانی ترکیه در روز 24 ژ

در کردستان عراق معترضان دفتر چند حزب را آتش زدند

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات