b_300_300_16777215_10_images_37748991_401.jpg

اساس نیوز: سازمان یونیسف در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرده که فقر، گرسنگی و بیماری‌های روزافزون سبب شده که حدود نیم میلیون کودک در یمن در وضعیتی وخیم به سر برند. این سازمان جامعه بین‌الملل را به مقابله با این وضعیت فراخوانده است.

به گزارش اساس نیوز به نقل از دویچه وله , صندوق کودکان سازمان ملل متحد روز دوشنبه (۲۷ مارس/ ۷ فروردین) در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرد که نزدیک به ۵۰۰ هزار کودک در یمن به توجه به ادامه بحران در این کشور از فقر، گرسنگی و بیماری‌های گوناگون رنج برده و در معرض خطر قرار دارند.

طبق گزارش یونیسف این رقم در مقایسه با سال ۲۰۱۴ میلادی افزایشی ۲۰۰ درصدی نشان می‌دهد. در گزارش این سازمان همچنین آمده که ۴۶۲ هزار کودک در یمن دچار سوءتغذیه هستند. فروپاشی شبکه‌های آبرسانی در بسیاری از شهر‌های یمن از جمله عوامل تأثیرگذار در این روند است.

سازمان یونیسف طرف‌های درگیر در یمن و همچنین جامعه بین‌الملل را فرخواند که با خطر گرسنگی فراگیر مقابله کرده و تأمین نیازهای اولیه مردم را تضمین کنند.

این سازمان در تازه‌ترین گزارش خود همچنین خاطرنشان کرده که ابعاد فاجعه‌آمیز بحران یمن با توجه به بحران‌های متعددی که در نقاط گوناگون جهان حاکم است، کمتر در کانون توجه قرار دارد.

بنا بر گزارش یونیسف، یمن فقیرترین کشور خاورمیانه محسوب می‌شود و نیمی از شهروندان آن برای گذران زندگی خود مبلغی کمتر از دو دلار در روز در اختیار دارند.

در این گزارش همچنین در مورد وضعیت آموزشی کودکان هشدار داده شده است. وضعیت نابسامان امنیتی از یک سو و استفاده از کودکان به عنوان نیروی کار از سوی دیگر سبب شده که حدود ۲ میلیون کودک در یمن به مدرسه نروند.

بسیاری از پدر و مادرها با توجه به یأس روزافزونی که حاکم است، کودکان خود را در اختیار نیروهای شبه‌نظامی قرار می‌دهند و دختران خود را در سنین بسیار کم وادار به ازدواج می‌کنند، به امید آنکه زندگی آنان را از این طریق تأمین کنند.

سازمان امدادرسان "آکسفام" نیز به‌تازگی در مورد خطر بروز قحطی در یمن هشدار داده بود. در گزارشی که این سازمان روز پنجشنبه (۲۳مارس) منتشر کرد، از جمله آمده بود که "حدود ۷ میلیون نفر در فقر به سر می‌برند و قحطی زندگی‌شان را تهدید می‌کند".

 

مطالب مرتبط:

داعش و القاعده دو تهدید اصلی تروریستی برای آمریکا

ایجاد کمپ جدید برای مهاجران سوری در ترکیه

ا

اهل سنت و پیگیری مطالبات از مسیر قانون

انتفاضه سوم؛ فلسطین برای صهیونیستها نا امن شد

بزرگترین ساعت دنیا در پایتخت قزاقستان رونمایی می ش

ا

درخواست اسپانیا برای مالکیت بر جبل الطارق

پیشنهاد رشوه از سوی عربستان در ازای مخالفت با بشار

زنان عربستانی پیامک طلاق دریافت می کنند

برگزاری نماز عید قربان در روسیه

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات