b_300_300_16777215_10_images_thumbs_b_c_62bbbe94ca2c5bcba4d1014cfab8ecaa.jpg      اساس نیوز: جمعى از اعضا و طرفداران گروه های پ.ک.ک، ی.پ.گ و DHKP-C، در سوئيس با در دست داشتن پلاکاردهایی حاوى شعار "اردوغان را بکشید" عليه همه پرسی در تركيه تظاهرات کردند.


گروهی 250 نفره از اعضا و طرفداران گروه های  پ.ک.ک، ی.پ.گ و DHKP-C با تجمع در مقابل ساختمان پارلمان فدرال سوئیس در شهر برن این کشور، با در دست داشتن تصاوير رجب طیب اردوغان وى را تهديد به قتل و تجمع «نه» به همه پرسی در تركيه برپا کردند.


آنها تصوير رئیس جمهور تركيه را با پس زمینه مشكى و درحالى که تفنگ به سمت تصویر وی گذاشته شده بود، حمل می كردند.


سخنرانان نيز مردم را به دادن رأی «نه» به همه پرسی 16 آوریل فراخوندند. این تجمع با حمایت احزاب سبزها و سوسیالیست سوئیس برگزار شد و در آن پلاکاردهایی به چند زبان و با عنوان «نه» حمل مى شد.


در این تظاهرات که از ساعت 16 آغاز شد و در ساعت 18 به وقت ترکیه به پایان رسید، یکی از سخنرانان؛ فلق ناس اوجا، نماینده دیاربکر از حزب دموکراتیک خلق ها در مجلس ترکیه بود.


در این راستا، لورانس فلمن ریل، نماینده مجلس حزب سوسیالیست- سیبل آرسلان، نماینده فدرال حزب سبز ها و پائول ریشتینر، رئیس کنفدراسیون اتحادیه های سوئیس نیز در این تجمع شرکت کردند.


پلیس سوئیس در این تظاهرات که با مجوز رسمی مقامات سوئیس برپا شده بود، علی رغم تهديد رئيس جمهور تركيه توسط تظاهركنندگان، مانع آنها نشد.

در این تجمع که تدابیر امنیتی گسترده اتخاذ شده بود، واحدهای امدادی نیز حاضر شدند.

این افراد همچنین با حمل پلاکاردهای گروه  پ.ک.ک و پوستر سرکرده این گروه، علیه ترکیه و اردوغان شعارهایی مانند "تروریست اردوغان" و "دیکتاتور اردوغان" سر دادند.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

مخالفت دولت ژاپن با تحریم تسلیحاتی سودان جنوبی

ا

ترامپ به ماکرون:برای مذاکره با ایران زود است/بگذار

تمرین رژه نظامی "روز پیروزی" در روسیه

پشت پرده شبکه اسلام هراسی در غر ب

اظهارات یک هندی مبلغ اسلام در مورد داعش

 

وزیر خارجه قطر: بزرگی به «مساحت» نیست به «عقل» است

دانشگاه الازهر مصر : سریال‌های ترکیه‌ای و هندی تهد

نماز وحدت شیعیان و اهل سنت در المقدادیه

روزنامه انگلیسی دیلی میل مدعی شد پوتین از قدرت کنا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات