b_300_300_16777215_10_images_sham_landan.jpg

اساس نیوز: صدها نفر از ساکنان لندن عصر روز پنج شنبه در میدان ترافالگار لندن یاد قربانیان حمله روز چهارشنبه در منطقه وست مینستر را گرامی داشتند.

به گزارش اساس نیوز به نقل از یورونیوز, گروهی از مسلمانان نیز با پلاکارد «عشق برای همه، تنفر از هیچکس» در این مراسم شرکت داشتند.

صادق خان شهردار لندن که در این مراسم حضور داشت در سخنانی گفت: «این حمله به راه و روش زندگی ما، این حمله به ارزشهای مشترک ما، به جهان نشان می دهد که لندنی بودن به چه معناست. لندنی ها هرگز مرعوب تروریسم نخواهند شد.»

حاضران در این مراسم برای ادای احترام به باختگان این حمله، یک دقیقه سکوت کردند.

مدبر خالد از اعضای کارزار «من مسلمانم» می گوید: «ما به اینجا آمده ایم با پوشیدن این پیراهن که رویش نوشته شده «من مسلمانم» تا مردم ببینند و باور کنند که ما همراه لندن هستیم. ما با شما هستیم ما با غرب هستیم و هر حمله ای که علیه هر ملت، نژاد، فرهنگ یا مذهبی رخ دهد ما در کنار قربانیان هستیم.»

پیتر یکی از شهروندان حاضر در این مراسم نیز می گوید: «من آمده ام تا همبستگی ام را با اهالی لندن نشان دهم. من لندنی هستم و افتخار می کنم اینجا زندگی می کنم و می خواهم به جهان نشان دهم که ما تسلیم این افراد نمی شویم.»

در حمله روز چهارشنبه لندن خالد مسعود شهروند ۵۲ ساله بریتانیایی با خودرو و چاقو به مردم حمله کرد که طی این حمله ۵ نفر از جمله خود مهاجم کشته و دست کم ۴۰ نفر زخمی شدند. با اینکه داعش مسئولیت این حمله را برعهده گرفته اما هنوز چگونگی ارتباط احتمالی خالد مسعود با داعش روشن نیست.

مطالب مرتبط:

ترامپ در توئیتر خود از یک ایرانی تشکر کرد

ا

چین به دنبال ایجاد قوی ترین ارتش در کل تاریخ کشور

حمله‌ی انتحاری به نمازگزاران در ولایت ننگرهار افغا

قرضاوی: قدس متعلق به تمام مسلمانان است

عاشورا و شهادت حضرت حسین از نگاه اهل سنت و جماعت

 

مشخص شدن ريشه اصلی بدافزار باج گير

برگزاری کلاس‌های آموزش دین اسلام در مدارس برای مق

تقلید شرعی از مذاهب اربعه و توطئه مخالفت با آن

هدف فتنه گران تخریب دین بود

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات