b_300_300_16777215_10_images__95286096_f222421bc713408fa8c0807a2e93a2f2.jpg

اساس نیوز: گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) مسئولیت حمله مرگبار روز چهارشنبه در نزدیکی پارلمان بریتانیا را به عهده گرفته است.

به گزارش اساس نیوز به نقل از بی بی سی , این گروه با انتشار بیانیه‌ای در وبسایت 'اعماق ' گفته است که مهاجم "یک سرباز دولت اسلامی" بوده و این حمله را در پی "دعوت به هدف قرار دادن شهروندان ائتلاف" انجام داده است.

ائتلافی از کشورهای مختلف به رهبری آمریکا بیش از دو سال است که مواضع داعش در سوریه و عراق را هدف قرار می‌دهند. بریتانیا نیز عضو این ائتلاف است.

روز چهارشنبه فردی با خودرو وارد پیاده‌روی پل وستمینیستر، در نزدیکی پارلمان شد که به دنبال آن دو عابر پیاده کشته و تعداد زیادی زخمی شدند. مهاجم سپس یکی از ماموران پلیس را با چاقو کشت و سرانجام به ضرب گلوله ماموران کشته شد.

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا، امروز پنجشنبه در جلسه مجلس عوام بریتانیا اعلام کرد که مهاجم فردی مسلمان و متولد بریتانیا بود که MI5 (سازمان اطلاعات داخلی) پیشتر او را تحت نظر داشت. خانم می مهاجم را "عنصری حاشیه‌ای" توصیف کرد.

بنا به گفته نخست وزیر بریتانیا حضور ماموران پلیس و اقدامات امنیتی در شهرهای مختلف افزایش می‌یابد.

پلیس مبارزه با تروریسم بریتانیا اعلام کرده است که هشت نفر را در شهرهای لندن و بیرمنگام به ظن ارتباط با حمله چهارشنبه در لندن بازداشت کرده است.

اتفاق روز گذشته بزرگترین حمله این چنینی در بریتانیا ظرف ۱۰ سال اخیر بوده است. گروه داعش در سال‌های اخیر مسئولیت حملاتی را در پاریس، نیس، بروکسل و برلین پذیرفته است.

 

مطالب مرتبط:

ابراز محبت کلیسای آمریکایی به همسایگان مسلمان

40 سال زندان برای مسئول نسل کشی مسلمانان بوسنی

تشکیل ارتش اسلامی از سوی ترکیه با عنوان ارتش مشترک

فوران آتشفشان در گوآتمالا از نگاه دوربین خبرنگاری

خاطرات تکان‌دهنده سمیرا النصر مامای داعشی‌ها

مولوی شیخ جامی : بندگان گناهکار باید با نیت خالص ت

مسلمانان اویغور با دین‌زدایی سیاسی روبرو هستند

امام جمعه اهل سنت مسجد بلال خاش

استاندار کرکوک خواستار حضور نظامی بیشتر آمریکا در

ا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز