b_300_300_16777215_10_images_8247170371497856.jpg

اساس نیوز:وزارت امور خارجه کویت ضمن حمایت از پیشروی های به عمل آمده از سوی ارتش عراق برای آزادسازی موصل خواستار همکاری هرچه بیشتر جامعه جهانی برای نابودی گروه داعش شد .

به گزارش اساس نیوز به نقل از ایرنا و به نقل از نشریه الرای شیخ صباح الخالد الصباح وزیر امور خارجه کویت در دیدار با آنجلینو آلوانو همتای ایتالیایی خود با اشاره به همکاریهای نظامی دو کشور و تقویت آن پس از تبدیل شدن کویت به مرکز منطقه ای سازمان ناتو بر لزوم همکاریهای بین المللی در زمینه مبارزه با داعش تاکید کرد و گفت : تروریسم امروزه به عاملی برای تهدید امنیت منطقه تبدیل شده است و در صورت عدم مقابله با این بحران عواقب وخیمی در انتظار همگان خواهد بود .
وی تصریح کرد : ارتش عراق امروزه به تلاش های خود برای پاکسازی شهر موصل از حضور افراد گروه داعش ادامه می دهد و باید شرایط برای برقراری آرامش و امنیت در عراق و همزیستی مسالمت آمیز تمامی گروههای عراقی فراهم گردد.
کویت پس از تبدیل شدن به مرکز منطقه ای سازمان ناتو محل تردد مستمر نظامیان آمریکایی بوده و ایالات متحده قرار است نسبت به استقرار شش هزار نظامی آمریکایی در کویت جهت تردد آنها به سوریه و عراق اقدام نماید .
کویت به دلیل همسایگی با عراق و در اختیارداشتن یک موقعیت ترانزیت مناسب برای نظامیان ناتو که در سطح منطقه تردد می کنند از اهمیت شایانی برای ایالات متحده امریکا و شرکایش برخوردار است. در همین راستا طرفین به تازگی توافق نامه ای رسمی را جهت ارائه تسهیلات تردد به نیروهای ناتو امضا کرده اند اما طرف کویتی اختیارات بیشتری را نیز به این نیروها داده است و با وجود قانون ممنوعیت حمل سلاح در کویت٬ نیروهای ناتو اجازه حمل سلاح را در داخل خاک کویت خواهند داشت.
مهمترین جنبه این اقدام ٬ تلاش کویت برای کمک گرفتن از نیروهای ناتو جهت حفظ امنیت خود است و قرار است تعامل طرفین طی ماه های آینده نیز بیشتر شود.

مطالب مرتبط:

ارائه آموزه های اسلامی به غیر مسلمانان انگلیسی

ا

بازیگر هالیوودی دستیار مطبوعاتی کاخ سفید شد /عکس

افزایش اعتراضات علیه سیاستمدار اسلام ستیز انگلیسی

اجازه دادن به زنان برای رفتن به قبرستان

مقایسه پوشش خانواده ترامپ در عربستان و واتیکان !

دستگیری دو عضو انتحاری داعش در استانبول

مخالفت اسلام‌ستیزان با ساخت نخستین مسجد در «بندیگو

ترکیه ۸ پایگاه نظامی در ادلب سوریه ایجاد می‌کند

انتفاضه، صنعت گردشگری صهیونیست ها را فلج کرد

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز