b_300_300_16777215_10_images_13960103000119_PhotoA.jpg

اساس نیوز : وزیر خارجه آمریکا در اظهاراتی گفته است که سمت وزیر خارجه آمریکا را نمی‌خواسته و به اصرار همسرش چنین چیزی را پذیرفته است.

 

به گزارش اساس نیوز، «رکس تیلرسون» وزیر امور خارجه آمریکا در مصاحبه با نشریه «ایندیپندنت ژورنال ریویو» که بخشی از آن چند روز پیش منتشر شد، گفته است که سمت وزارت خارجه آمریکا را نمی‌خواسته است و به اصرار همسرش چنین سمتی را پذیرفته است.

وی به تنها خبرنگاری که در سفر به آسیا او را همراهی می‌کرد، در اینباره گفت: «من این شغل را نمی‌خواستم. من به دنبال این شغل نبودم. همسرم به من گفت که چنین شغلی را برعهده بگیرم».

رکس تیلرسون ادامه داد وقتی که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا چنین شغلی را به وی پیشنهاد داد، «مبهوت» شد اما همسرش تعجب نکرد.

طبق گزارش پایگاه تحلیلی «پولتیکو»، تیلرسون قرار بوده است که این ماه از سمت قبلی خود بعنوان رئیس «اکسون موبیل» بازنشسته شود اما زمانیکه به وی پیشنهاد شده است که مسئولیت وزارت خارجه آمریکا را برعهده بگیرد، همسرش به وی گفته است: «به تو گفته بودم که خداوند تو را رها نمی‌کند».

وی همچنین به عملکرد دولت «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری سابق آمریکا اشاره کرد و گفت: «او اشتباهات بزرگی مرتکب شد و این اقدامات برای آنها زیان‌های زیادی را به همراه آورد».

مطالب مرتبط:

افزایش اختلاف نظرات در مورد ارجاع سوال از رئیس جمه

آغاز رسیدگی به‌ شکایت 5 هزار ایزدی از سوی قوه‌ قضا

ا

گوترش: اسلام هراسی موجب تشدید تروریسم شده است

ا

احتمال لغو مذاکرات دونالدترامپ و کیم جونگ اون

فراخوان شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید برای مشارکت‌ه

اعلام آمادگی جنبش طالبان برای اداره افغانستان

تذهیب قرآن به ۱۱۴ شکل توسط هنرمند لبنانی

اولین زن عرب مربی تیم فوتبال مردان

کلنگ هایی که بر زمین زدید بر امید مردم جراحت های ع

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز