b_300_300_16777215_10_images_21544455.jpg

اساس نیوز : دیده‌بان حقوق بشر امروز (چهارشنبه) اعلام کرد، داعش صدها زندانی خود را اعدام و سپس اجساد آن‌ها را در مکانی که آنجا را مین‌گذاری کرده بود، دفن کرده است.

به گزارش اساس نیوز، به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای القدس‌ العربی، دیده‌بان حقوق بشر در گزارش امروز خود تصریح کرد: داعش صدها زندانی خود را اعدام کرده و آن‌ها را در داخل حفره‌ای در مکانی که به "الخفسه" معروف است، دفن کرده، این منطقه در هشت کیلومتری جنوب غرب موصل است. ساکنان محلی گفته‌اند، داعش قبل از عقب‌نشینی از این منطقه در اواسط فوریه، این منطقه را مین‌گذاری کرده بود.

لما فقیه، معاون مدیر امور خاورمیانه در دیده‌بان حقوق بشر گفت: این گور دسته‌جمعی نماد جنایت داعش و شیوه انحطاطی اوست که یک جنایت بزرگ است. کار گذاشتن مین در گوری دسته جمعی، تلاش علنی داعش برای گرفتن جان غیرنظامیان عراقی است.

این سازمان از مقامات عراقی خواست مکان مورد نظر را برای حمایت از این گور دسته جمعی مشخص کنند و اجازه ندهند افراد به آنجا نزدیک شوند.

در سایه دشواری خارج کردن اجسادی که در اینجا دفن شده‌اند این سازمان خواستار تبدیل آن به یک مکان یادبود و حمایت از خانواده‌های قربانیان کشته‌های این منطقه شد.

دیده ‌بان حقوق بشر افزود: این مکان یکی از ده‌ها گور دسته‌جمعی است که داعش ایجاد کرده و در عراق و سوریه کشف شده اما این گور ممکن است بزرگ‌ترین آن‌ها باشد.

به گفته ساکنان محلی، ممکن است تعداد افرادی که در این گور دفن شده‌اند به هزاران تن برسد.

نیروهای عراقی اواسط فوریه این مکان را تحت تصرف خود درآوردند.

مطالب مرتبط:

مولانا عبدالحمید :سرنوشت مردم افغانستان باید توسط

شیخ الازهر: ادیان مسئول جنایت‌های مدعیان پیروی از

موساد بدنبال جذب جاسوسان دوجانبه

 

دونالدترامپ: ولیعهد عربستان ، شپش دارد

شروع فعالیت پارلمان افغانستان بعد از ۴۵روز

آغاز تشییع پیکر جانباختگان فاجعه منا

تنها مجوز عبور از دجله مُهر قرمز داعش

ا

تعطیلی سایت الجزیره ترک

مدرس حوزه علمیه چنارلی :افزایش ارتباطات مسلمانان ب

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات