b_300_300_16777215_10_images_thumbs_b_c_c040a2fa11f4c8dc00d4cff8e3407998.jpg

اساس نیوز: فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر در منطقه آسیا و اقیانوسیه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که رفع نیازهای بشری 25 هزار آواره روهينگيایی جدید، به اعتباری معادل 3 میلیون و 200 هزار دلار نیاز دارد.

به گزارش اساس نیوز به نقل از خبرگزاری آناتولی , فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر در منطقه آسیا و اقیانوسیه (IFRC) طی صدور بیانیه ای، ضمن اشاره به شرایط بد زندگی مسلمانان روهينگيایی در اردوگاه پناهندگان در ناحیه کاکس بازار (Cox's Bazar) در استان چیتاگونگ واقع در شرق بنگلادش در مرز این کشور با میانمار، تصریح کرد: برای رفع نیازهای بشری 25 هزار آواره روهينگيایی جدید، به اعتباری معادل 3 میلیون و 200 هزار دلار نیاز است.

در این بیانیه ضمن اشاره به این که نزدیک به 75 هزار روهینگیایی از ماه اکتبر تا کنون وارد خاک بنگلادش شده‌اند، تاکید شده است: اهالی شمال ولایت ارکان به دلیل تشدید درگیری ها در این منطقه مجبور به فرار و پناه بردن به جنوب شرق بنگلادش شده‌اند.

همچنین با اشاره به این که طی 30 سال گذشته بیش از 300 الی 500 هزار نفر از مسلمانان آراکان، این کشور را ترک کرده و در بنگلادش زندگی می کنند، آمده است: وضعیت زندگی 33 هزار نفر در کمپ های موقتی پناهجویان در روستای اوخیا و شهرستان تکناف از توابع ناحیه کاکس بازار در جنوب بنگلادش در شرایطی بد سپری می شود.

گفتنی است دولت میانمار با تصویب قانونی از سال 1982 تابعیت میانمار را از مسلمانان منطقه آراکان که یک میلیون و صد هزار نفر جمعیت دارد، سلب کرد. مسلمانان این منطقه از آن زمان تا کنون تحت تبعیض گرایی اکثریت جمعیت بودایی این کشور روبرو بوده و بیش از 300 هزار نفر این کشور را ترک کرده و در بنگلادش زندگی می کنند.

شایان ذکر است که دولت میانمار برای رفع اختلافات و مشکلات میان مسلمانان و بوداییان، سیاست کوچ اجباری مسلمانان روهینگیایی از منطقه آراکان را اتخاذ کرده‌ است. به گزارش سازمان ملل، حدود 130 هزار نفر دیگر از ماه اکتبر سال گذشته و در پی حملات هدفمند و آزار و اذیت سربازان و اکثریت بوداییان ایالت آراکان میانمار، به بنگلادش گریخته اند. طی سال‌های اخیر حملات بوداییان افراطی به شهروندان مسلمان ایالت آراکان میانمار افزایش یافته و از سال 2012 تا کنون شمار زیادی از آنان کشته شده اند. مسلمانان این ایالت و فعالان حقوق بشری می‌گویند که نیروهای دولتی در حمله ها به اعدام‌های خودسرانه، تجاوز و آتش زدن صدها منازل روستاییان دست‌ زده‌اند. 

مطالب مرتبط:

جسدهای دیپلمات‌های عرب به کشورشان انتقال یافتند

زنان مسلمان کانادایی با شیرینی به اسلام هراسی پاسخ

ب

مولوی سادات , عمل به تعالیم اسلامی را مسئولیت اسلا

مولوی عبدالصمد کریم زایی: حج یکی از ارکان مهم اسلا

اقدام فیسبوک علیه سایت رسمی جدید حماس

خیز قزاقستان برای تبدیل‌شدن به کانون اقتصاد اسلامی

دستور البغدادی برای استفاده داعش از زندانیان به عن

مولوی مرتضایی:دشمنان و کفار همه توان شان را برای ا

اسلام در آمریکا؛ رشد جمعیت مسلمانان همزمان با افزا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات