b_300_300_16777215_10_images_1395121709474147610199404.jpg

اساس نیوز :وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد، اتباع ۶ کشور عمدتا مسلمان از جمله ایران که ترامپ در فرمان اجرایی خود ورود شهروندان آنها را به آمریکا ممنوع کرد، همچنان می‌توانند درخواست روادید ورود به این کشور را بدهند.

به گزارش اساس نیوز،‌ به دنبال صدور احکامی در دادگاههای آمریکا در مخالفت با فرمان جدید مهاجرتی دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور، پایگاه اینترنتی وزارت خارجه آمریکا با صدور بیانیه ای اعلام کرد، اتباع شش کشور عمدتا مسلمان از جمله ایران که ترامپ  در فرمان اجرایی خود ورود شهروندان آنها را به آمریکا ممنوع کرد، همچنان می‌توانند درخواست روادید ورود به این کشور را بدهند.

در این بیانیه آمده است در روز 15 مارس 2017، دادگاه منطقه ای آمریکا در هاوایی با صدور حکمی وزارت امور خارجه آمریکا را از اجرای بند دو و شش دستور اجرایی 13780 -که بر اساس آن، صدور روادید ورود به آمریکا ممنوع بود- منع کرد. در روز 16 ماه مارس 2017، یک دادگاه منطقه ای در مریلند نیز به طور جداگانه با صدور حکمی وزارت امور خارجه آمریکا را از اجرای بند دو (سی) همان حکم اجرایی منع کرده است. هر دو حکم فورا اجرایی هستند.

از آنجایی که دستور اجرایی هنوز اجرایی نیست، سفارت خانه ها و کنسولگری های آمریکا همچنان به روند صدور روادید برای اتباع شش کشور همانند قبل ادامه می دهند. وزارت امور خارجه آمریکا اجرایی بندهای دستور اجرایی را بر اساس احکام دادگاه های مربوطه به حالت تعلیق در می آورد.

مطالب مرتبط:

لاوروف: آتش بس فعلی در سوریه دائمی و بدون پیش‌شرط

رئیس سازمان اطلاعات انگلیس : داعش همچنان بزرگ‌ترین

حال و هوای مسلمانان آمریکا و انگلیس در روز عید قرب

در تاجیکستان پوشش حجاب و روسری برای زنان ممنوع است

سیاست های دولت ترکیه بر علیه اوجالان و مردم کرد شک

ا

انتقال تجهیزات داعش به «الطبقه»

ا

بعد از انتخابات از قدرت کناره‌گیری می‌کنم

ملاحظاتی از جنس بدبینی

گزارشگر رویترز از افزایش روسپیگری در اردوگاه پناهج

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات