b_300_300_16777215_10_images_223355apture.jpg

اساس نیوز: دستور جدید صادر شده از سوی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برای ممنوعیت ورود شهروندان شش کشور مسلمان از سوی قاضی فدرال هاوایی به حالت تعلیق درآمد.

به گزارش اساس نیوز به نقل از یورونیوز, به گفتۀ قاضی دریک واتسون، شواهد قابل توجهی وجود دارد که نشان می دهد این فرمان جدید با بخشی از قانون اساسی مبنی بر جلوگیری از تبعیض مذهبی مغایرت دارد.

داگ چین، دادستان کل هاوایی در بارۀ تعلیق این فرمان آنهم چند ساعت پیش از آغاز اجرای آن به خبرنگاران گفت : «این موضوع حساسی برای هاوایی است برای همین هم اقدام کرده ایم. اگر فرمانی صادر شود که ما را به نیم قرن عقب براند، آنهم به عصری که تبعیض علیه یک ملت یا یک مذهب وجود داشت، باید در مقابل آن فرمان بایستیم.»

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در جریان یک سخنرانی در میان هواداران خود در نشوویل با «غلط» خواندن تصمیم این قاضی فدرال اعلام کرده است به دیوان عالی آمریکا شکایت می کند.

رئیس جمهوری آمریکا در این باره گفت : «این حکم ما را ضعیف نشان می دهد اما به حرف من اعتماد کنیم چون ما دیگر ضعیف نیستیم. به مرزهایمان نگاه کنید، ما به مبارزه علیه این تصمیم قاضی ادامه می دهیم و اگر لازم باشد به دیوان عالی کشور شکایت می کنیم.»

فرمان قبلی دونالد ترامپ برای ممنوعیت ورود شهروندان هفت کشور مسلمان که در ماه ژانویه صادر شده بود نیز با فرمان قضات فدرال و شکایت چند ایالت کنار گذاشته شد. قرار بود این فرمان جدید که در آن نام عراق دیده نمی شود، از روز پنجشنبه به اجرا گذاشته شود.

در این فرمان جدید شهروندان کشورهایی مثل ایران، سومالی، سوریه و لیبی در مرحلۀ نخست بمدت ۹۰ روز از ورود به ایران ممنوع شده بودند. طبق این فرمان قرار بود آمریکا پذیرش پناهجویان را بمدت ۱۲۰ روز متوقف کند.

صدور این دستور جدید دونالد ترامپ همچون فرمان قبلی اعتراضات زیادی در سراسر آمریکا برانگیخته بود و مخالفان با عناوینی مانند «فاشیسم و نژادپرستانه» از این فرمان سخن می گفتند.


سرویس بین الملل اساس نیوز//.2

 

مطالب مرتبط:

عربستان: طرح داعش برای بمبگذاری در مراکز وزارت دفا

چگونه یک دولت می تواند منشأ «تفکرات افراطی و توجیه

اسلام و کارزار دائمی با محیط پیرامون؛نقدی بر "توهم

عیادت امیر قطر از پدرش در بیمارستان

یک شهروند هلندی با شنیدن صدای اذان به دین اسلام م

منافع مردم بلوچ و اقدامات خشونت بار

محمود عباس به دلیل اظهارات «یهودستیزانه‌» پوزش خوا

دردسر افتتاح سینما در عربستان سعودی

شب پر التهاب فروشندگان دلار

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز