b_300_300_16777215_10_images_66566554.jpg

منابع پزشکی مصر در شمال سینا روز چهارشنبه اعلام کردند که تعداد نیروهای امنیتی کشته شده در حمله تروریست های داعش به شمال صحرای سینا، به 64 تن رسید.

به گزارشپایگاه خبری مصری الیوم السابع، یک مقام پزشکی در شمال سینا  اعلام کرد که شمار نیروهای امنیتی کشته شده در حمله تروریست ها به پنج مرکز امنیتی در شیخ زوید واقع در شمال صحرای سینا، به 64 تن رسید.

وی افزود: در درگیری های نیروهای ارتش با افراد مسلح، نیز تاکنون 35تروریست، به هلاکت رسیده اند.

یک مقام امنیتی مصری نیز به الیوم السابع گفت که 120 تروریست با استفاده از خودروهای بمب گذاری شده و سلاح های سنگین به مراکز امنیتی نیروهای ارتش در شمال سینا حمله کردند.

وی توضیح داد: تروریست ها با استفاده از سه خودروی بمب گذاری شده به مرکز افسران مصری در العریش، مرکز امنیتی السدره و ابو رفاعی در شیخ زوید حمله کردند.

همچنین شاهدان عینی در شمال سینا از شنیدن صدای مهیب انفجاری جدید در مرکز شهر شیخ زوید خبر دادند و گفتند گروه های مسلح سقف برخی از ساختمان را به کنترل خود در آوردند و در برخی خیابان ها حضور دارند و به سمت نیروهای مرکز پلیس شیخ زوید گلوله شلیک می کنند.

اهالی شیخ زوید تاکید کردند که نیروهای امنیتی مستقر در مرکز پلیس شیخ زوید، بوابه و الضرائب و الزهور نیز حملات گروه های مسلح را به شلیک خمپاره پاسخ می دهند.

همچنین، شبکه های تلوزیونی صحنه هایی را نشان می دهند که در آن نیروهای داعش سوار بر تانک های به غنیمت گرفته شده از ارتش مصر، سرگرم مانور اند.

شاهدان عینی همچنین اعلام کردند که در این درگیری ها 2 تن کشته و 7 تن دیگر زخمی شدند که با کمک اهالی منطقه به بیمارستان منتقل شدند.

گروه ولایت سینا که اخیرا با گروهک تروریستی - تکفیری داعش بیعت کرده، مسوولیت حملات خونین روز چهارشنبه به نیروهای ارتش مصر در سینا را بر عهده گرفته است.

در ماه های اخیر علاوه بر غیرنظامیان، صدها پلیس و سرباز ارتش مصر در حملات تروریستی و عمدتا در سینای شمالی کشته شده اند.

داعش با برخی گروه های تروریستی- تکفیری دیگر، برای افزایش قدرت، سرگرم جنگ است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، یک گروه مسلح سوری موسوم به جیش الاسلام که در اطراف دمشق فعال است، 18 تروریست داعش را اعدام کرده است.

این گروه ویدیویی را منتشر کرده که در آن تروریست های جیش الاسلام ملبس به لباس های نارنجی رنگ زندانیانی هستند که داعش اغلب بر تن قربانیان خود می کند.

در این ویدیو همچنین زندانیان داعشی ملبس به لباس های سیاه رنگی هستند و از ناحیه دست و پا به هم زنجیر شده اند.

مطالب مرتبط:

اوباما به خاطر انتشار خاطراتش حدود 20 میلیون دلارد

اعدام در انتظار قاتل مسلمانان آمریکا

گردهمایی بزرگ مسلمانان در شهر تورنتو

داعش می رود , القاعده باز می گردد !

یک زن برای نخستین بار در عربستان سعوی به سمت معاون

آخربن اخبار و تصاویر از انفجارهای مهیب استانبول

تفسیرهای ناصواب از آیه "ایاک نعبد وایاک نستعین"

جنگ قدرت ميان بن نايف و بن سلمان(عربستان)

ا

مسکو: معارضان از درخواست کناره‎گیری فوری اسد دست ب

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین خبرهای اهل سنت

کانال تلگرام اساس نیوز