b_300_300_16777215_10_images_37687221_303.jpg

اساس نیوز: پنجمین دور گفت‌وگوهای صلح سوریه قرار است روز ۲۳ مارس شروع شود. 

خبرگزاری فرانسه از نیویورک گزارش می‌دهد که دور جدید گفت‌وگوهای بین دولت سوریه و اپوزیسیون این کشور قرار است دو هفته دیگر، در ژنو برگزار شود. فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه، استفان د میستورا قرار برگزاری پنجمین دور مذاکرات صلح سوریه را روز ۲۳ ماه مارس اعلام کرده است.

در همین رابطه گزارشی از سوی د میستورا پیرامون وضعیت امنیتی سوریه به شورای امنیت سازمان ملل عرضه شده است.

قرار است در پنجمین دور مذاکرات صلح سوریه به مسائلی همچون اداره کشور، قانون اساسی، انتخابات، مقابله با تروریسم و احتمالا گفت‌وگو بر سر بازسازی این کشور پرداخته شود. باید یادآور شد که سوریه در جریان ۶ سال جنگ، آسیبی جدی دیده و آثار ویرانی‌های گسترده در بسیاری از شهرهای بزرگ سوریه دیده می‌شود.

سفیر آمریکا در سازمان ملل، نیکی هیلی پس از برگزاری نشست شورای امنیت سازمان ملل بر حمایت دولت آمریکا از روند صلح در سوریه تاکید کرد و گفت آمریکا خواستار تداوم گفت‌وگوهای صلح در ژنو است.

سفیر آمریکا در سازمان ملل گفت، هدف اصلی در شرایط کنونی یافتن یک "راه حل سیاسی" است. از نظر نیکی هیلی، راه حل سیاسی به معنی آن است که سوریه «نمی‌بایست ساحل امن تروریست‌ها» باشد. سفیر آمریکا در سازمان ملل گفت برای استقرار صلح در سوریه، می‌بایست نیروهای وابسته به جمهوری اسلامی ایران و متحدانش از سوریه بیرون رانده شوند.

دور چهارم گفت‌‌وگوهای صلح سوریه در ژنو با توافق بر سر ادامه مذاکرات به پایان رسیده است.

بر اساس آمار منتشر شده از سوی سازمان ملل، از مارس ۲۰۱۱ تا کنون، بیش از ۳۱۰ هزار نفر در جنگ داخلی سوریه کشته شده‌اند و این جنگ منجر به آوارگی میلیون‌ها نفر از شهروندان این کشور شده است. پس از دخالت فعال ارتش روسیه در سوریه و تصرف شهر حلب توسط ارتش سوریه، تناسب قوا به سود دولت و به زیان نیروهای اپوزیسیون این کشور تغییر کرده است.

//.2

سرویس بین الملل اساس نیوز

 

مطالب مرتبط:

نخستین مسجد آتن ماه آینده افتتاح می‌شود

داعش مسئولیت حمله تروریستی در چچن را برعهده گرفت

 

خانه‌های مجردی در لوله‌های سیمانی فاضلاب با صرف هز

دین جهاد و دیگر هیچ

اقدام ترامپ علیه مسلمانان شرم آور است

ا

با کشورهای عربی گفتگو نمی‌کنیم/ ما به دوستانمان ت

ورود "دوچرخه هوشمند" به حمل و نقل شهری مالاتیای

تشکر مولانا سادات از سایت اساس نیوز

ماموستا فائق رستمی: پیامبر ما نه تنها برای امت اسل

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات