b_300_300_16777215_10_images_3330.jpg

منابع خبری با اشاره به موقعیت و جایگاه بالای اتباع کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس در گروه تروریستی داعش، اعلام کردند که داعش در این کشورها شبکه ای را برای اجرای حملات و انفجارها تشکیل داده است.

رسانه ها روز سه شنبه اعلام کردند که گروه تروریستی داعش شبکه ای عناصر مسلح در کشورهای عربی حوزه خلیج فارس برای اجرای بمب گذاری ایجاد کرده است.
برخی از سرکرده های داعش از کشورهای عربی حوزه خلیج فارس هستند و این گروه توانسته است شبکه ای اعناصر مسلح را در این کشورها برای اجرایی بمب گذاری ایجاد کند که در آخرین این عملیات شیعیان عربستان و کویت هدف حمله قرار گرفتند.
عناصر مسلح از کشورهای عرب حوزه خلیج فارس جایگاه های مهمی را در داخل گروه داعش برعهده دارند.
"ترکی البنعلی" از جمله این عناصر است که تبعه بحرین و تئوری پرداز مهم گروه داعش به شمار می رود و در فرایند جذب عناصر بیگانه نیز نقش بسزایی دارد.
عنصر دیگر این گروه "محمد اموازی" است که مسئولان غربی اعلام می کنند که همان تروریست ملقب به "جان" و عامل اعدام اسرای غربی داعش است. اموازی در کویت متولد شد و در شش سالگی به همراه خانواده اش به انگلیس رفت.
"بندر الشعلان" فرد شماره سوم در این خصوص است که افسر سابق دستگاه های امنیتی عربستان سعودی است و در شکل گیری گروه داعش و ترغیب مبلغات دینی برای حمایت از این گروه نقش بسزایی داشت. چهارمین شخص در این خصوص نیز "ابوبکر القحطانی" مبلغ سعودی است که به عنوان یکی از سه سرکرده شرع گروه داعش به شمار می رود.
"عثمان آل نازح العسیری" نیز پنجمین فرد است که عربستانی است و سال دو 2013 برای جنگ عازم سوریه شد و از جمله افرادی بود پیوستن به داعش را در زمانی که با جبهه النصره اختلاف داشت ترغیب کرد.
در همین حال، آمریکا اعلام کرد که بخش عمده کمک های مالی به داعش از سوی برخی سازمان ها در کشورهای عرب حوزه خلیج فارس صورت می گیرد.

مطالب مرتبط:

تأکید نخست‌وزیر کانادا بر نقش مسلمانان در جامعه

روسیه: آمریکا به 21 گروه مسلح مخالف آتش بس سوریه ف

برای اولین بار در آمریکا یک زن محجبه به مجلس نماین

ب

خطر رشد بنیادگرایی اسلامی در زندان‌های اروپا

پایگاه هوایی الرقه از دست داعش آزاد شد

دستگیری دانش آموز آمریکایی به اتهام تهدید به انفجا

ا

در پاسخ به آمریکا چین هم به نزدیکی سواحل آمریکا نا

ماهوارۀ اطلاعاتی ترکیه به فضا پرتاب شد

ا

بازنگری روابط با ترکیه پس از همه پرسی اصلاح قانون

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات