b_300_300_16777215_10_images_IMAGE636244714503412298.jpg   

اساس نیوز: نیروهای آمریکا و روسیه برای جلوگیری از بروز درگیری میان نیروهای سوریه دموکراتیک و نظامیان ترکیه، در روستاهای اطراف منبج مستقر شده اند.


ترکیه که تهدید کرده بود بعد از فتح الباب به سمت منبج پیشروی خواهد کرد، چند روز پیش تهدید خود را عملی کرد و حتی گزارش هایی درباره درگیری میان نیروهای کرد-عرب و ترکیه در اطراف منبج گزارش شده است.

مقامات وزارت دفاع آمریکا چند روز پیش اعلام کردند برای جلوگیری از برخورد نظامی میان نیروهای کرد و ارتش ترکیه در منبج، کاروان نظامیان خود را روانه منبج کرده اند. انتشار تصاویر ورود نظامیان آمریکا به حومه منبج در شبکه های اجتماعی، این اظهارات را تایید می کند.

روزنامه تلگراف نوشت روسیه و آمریکا قرار است به صورت مشترک، با ایجاد خط حائل میان نیروهای ترکیه و کردهای سوریه مانع از بروز درگیری میان آنها و اضافه شدن جبهه جدیدی از جنگ در سوریه شوند.

بر اساس گزارش گاردین، نیروهای روسیه نیز برای جلوگیری از تشدید تنش میان نیروهای ترکیه و کرد سوریه به نیروهای آمریکایی پیوسته اند و تعدادی نیرو را به همراه کاروان کمک های انسان دوستانه روانه منبج کرده اند.

نیروهای آمریکا و روسیه هم اکنون وظیفه کنترل و محافظت از روستاهای اطراف منبج را به دست گرفته اند تا از بروز درگیری میان نیروهای سوریه دموکراتیک و ارتش ترکیه و نیروهای تحت حمایت این کشور در سوریه جلوگیری کنند.

 شروان درویش، سخنگوی شورای نظامی منبج که این نیرو تاکنون تنها نیروی محافظ این شهر عنوان شده، به تلگراف گفته است نیروهای آمریکا و روسیه با استقرار خودروهای زرهی و سنگین اقدام به تشدید اقدامات امنیتی در منبج کرده اند.

شروان درویش تایید کرد روسیه یک کاروان نمادین کمک های انسان دوستانه روانه منبج کرده است.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

جوان ۱۹ ساله آلمانی و روایت تشرف به اسلام /عکس

طراح مسلمان نیوزلندی قصد دارد با پوشاک حجاب، بازا

مولانا احراری:برنامه سخنرانی های نماز جمعه اهل سن

پیام‌رسان تلگرام درخواست مسکو برای تسلیم کلیدهای

داعش مسئولیت حمله به دفتر سرویس امنیت فدرال روسیه

انتقاد فاکس نیوز از متن کتاب درسی درباره مسلمانان

ا

هلاکت یکی دیگر از فرماندهان چچنی داعش

یونیسف از کشتار کودکان سوری ابراز تاسف کرد

احتمال کشته شدن رهبر داعش قوت گرفت

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات