b_300_300_16777215_10_images_IMAGE636244714503412298.jpg   

اساس نیوز: نیروهای آمریکا و روسیه برای جلوگیری از بروز درگیری میان نیروهای سوریه دموکراتیک و نظامیان ترکیه، در روستاهای اطراف منبج مستقر شده اند.


ترکیه که تهدید کرده بود بعد از فتح الباب به سمت منبج پیشروی خواهد کرد، چند روز پیش تهدید خود را عملی کرد و حتی گزارش هایی درباره درگیری میان نیروهای کرد-عرب و ترکیه در اطراف منبج گزارش شده است.

مقامات وزارت دفاع آمریکا چند روز پیش اعلام کردند برای جلوگیری از برخورد نظامی میان نیروهای کرد و ارتش ترکیه در منبج، کاروان نظامیان خود را روانه منبج کرده اند. انتشار تصاویر ورود نظامیان آمریکا به حومه منبج در شبکه های اجتماعی، این اظهارات را تایید می کند.

روزنامه تلگراف نوشت روسیه و آمریکا قرار است به صورت مشترک، با ایجاد خط حائل میان نیروهای ترکیه و کردهای سوریه مانع از بروز درگیری میان آنها و اضافه شدن جبهه جدیدی از جنگ در سوریه شوند.

بر اساس گزارش گاردین، نیروهای روسیه نیز برای جلوگیری از تشدید تنش میان نیروهای ترکیه و کرد سوریه به نیروهای آمریکایی پیوسته اند و تعدادی نیرو را به همراه کاروان کمک های انسان دوستانه روانه منبج کرده اند.

نیروهای آمریکا و روسیه هم اکنون وظیفه کنترل و محافظت از روستاهای اطراف منبج را به دست گرفته اند تا از بروز درگیری میان نیروهای سوریه دموکراتیک و ارتش ترکیه و نیروهای تحت حمایت این کشور در سوریه جلوگیری کنند.

 شروان درویش، سخنگوی شورای نظامی منبج که این نیرو تاکنون تنها نیروی محافظ این شهر عنوان شده، به تلگراف گفته است نیروهای آمریکا و روسیه با استقرار خودروهای زرهی و سنگین اقدام به تشدید اقدامات امنیتی در منبج کرده اند.

شروان درویش تایید کرد روسیه یک کاروان نمادین کمک های انسان دوستانه روانه منبج کرده است.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

هشدار داعش به حامیان خود درباره نسخه جعلی مجله روم

ب

پوتین : اوضاع جهان هر چه بیشتر به سمت هرج و مرج طل

چشم انداز نامناسب اقتصادی ایران از نگاه صندوق بین

اردوغان : پیروز انتخابات دموکراسی، اراده ملی و مرد

اولین وزیر با حجاب در تاریخ ترکیه برگزیده شد

مجلس اقلیم کُرد عراق همه‌پرسی برای جدایی از عراق ر

مسلمانان کره جنوبی

مولانا ولی الله:دوری از سنت, دلیل معضلات کنونی جها

سرمایه‌گذاری غیرمسلمانان در صندوق مالی منطبق با تع

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات