b_300_300_16777215_10_images_2085651_840.jpg    اساس نیوز: مارین لوپن، رهبر حزب راست افراطی جبهه ملی و نامزد این حزب در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه تاکید کرد: با حجاب اسلامی در فضاهای عمومی مخالفم.


به گزارش اساس نیوز به نقل ازخبرگزاری فرانسه، این اظهارنظر لوپن در پاسخ به سوال خبرنگار شبکه آمریکایی «سی.بی.اس» که پرسیده بود آیا زنان مسلمان باید مجوز پوشیدن حجاب در اماکن عمومی را داشته باشند، بیان شده است.

این نامزد عوامگرای انتخابات ریاست جمهوری که برخی کارشناسان وی را نسخه فرانسوی ترامپ می نامند، در مصاحبه یاد شده که بخش هایی از آن منتشر شد، گفته است:مخالف حجاب در فضاهای عمومی هستم. ما درفرانسه یک قانون داریم.این (حجاب) فرانسوی نیست. فرانسه محل پوشیدن بورکینی در سواحل نیست.فرانسه «بریژیت باردو» است.

اوایل اسفند جاری نیز دیدار مارین لوپن با مفتی اعظم لبنان به دلیل رعایت نکردن حجاب اسلامی، لغو شد و این نامزد بدون دیدار با این رهبر روحانی به کشور خود بازگشت.

نامزد حزب راست افراطی فرانسه درشرایطی نسبت به حجاب اسلامی موضع گیری می کند که اسلام دومین دین بزرگ این کشور قاره سبز به شمار می رود و براساس برخی تخمین ها، نزدیک به 10 درصد جمعیت 67 میلیون نفری فرانسه را مسمانان تشکیل می دهند.

تاکنون بسیاری از سیاست های مارین لوپن به ویژه در حوزه مهاجرت مورد انتقاد فرانسویان قرار گرفته و در مخالفت با سفرهای تبلیغاتی وی برای انتخابات، تظاهرات های متعددی در نقاط مختلف این کشور برگزار شده است.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

رئیس جمهور روسیه : بی‌احترامی به ترامپ دیگر بس است

وزیر جنگ اسرائیل :روحانی ترور خواهد شد !

كشته شدن 600 غیر نظامی در 3 ماه نخست سال میلادی در

آزادی، حجاب و بی حجاب زنان در ترکیه

نصب تصویر عیسی مسیح بر دیوار مسجدی در آمریکا

مبارزه با افراط گرایی و میخ وارونه برخی از حکام اس

ا

برنامه «با مسلمانان دیدار کنید» در دانشگاه کانادا

ا

زندانی شدن دخترجوان روس بخاطرتلاش برای پیوستن به د

تاکسی هایی که روی رودخانه حرکت می کنند!

ا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز