b_300_300_16777215_10_images_2085651_840.jpg    اساس نیوز: مارین لوپن، رهبر حزب راست افراطی جبهه ملی و نامزد این حزب در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه تاکید کرد: با حجاب اسلامی در فضاهای عمومی مخالفم.


به گزارش اساس نیوز به نقل ازخبرگزاری فرانسه، این اظهارنظر لوپن در پاسخ به سوال خبرنگار شبکه آمریکایی «سی.بی.اس» که پرسیده بود آیا زنان مسلمان باید مجوز پوشیدن حجاب در اماکن عمومی را داشته باشند، بیان شده است.

این نامزد عوامگرای انتخابات ریاست جمهوری که برخی کارشناسان وی را نسخه فرانسوی ترامپ می نامند، در مصاحبه یاد شده که بخش هایی از آن منتشر شد، گفته است:مخالف حجاب در فضاهای عمومی هستم. ما درفرانسه یک قانون داریم.این (حجاب) فرانسوی نیست. فرانسه محل پوشیدن بورکینی در سواحل نیست.فرانسه «بریژیت باردو» است.

اوایل اسفند جاری نیز دیدار مارین لوپن با مفتی اعظم لبنان به دلیل رعایت نکردن حجاب اسلامی، لغو شد و این نامزد بدون دیدار با این رهبر روحانی به کشور خود بازگشت.

نامزد حزب راست افراطی فرانسه درشرایطی نسبت به حجاب اسلامی موضع گیری می کند که اسلام دومین دین بزرگ این کشور قاره سبز به شمار می رود و براساس برخی تخمین ها، نزدیک به 10 درصد جمعیت 67 میلیون نفری فرانسه را مسمانان تشکیل می دهند.

تاکنون بسیاری از سیاست های مارین لوپن به ویژه در حوزه مهاجرت مورد انتقاد فرانسویان قرار گرفته و در مخالفت با سفرهای تبلیغاتی وی برای انتخابات، تظاهرات های متعددی در نقاط مختلف این کشور برگزار شده است.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

حمایت همه جانبه آمریکا از عملیات نیروهای کرد _ عر

نماینده پیرانشهر:جوانان کولبر ایرانی با گلوله ایرا

دیروز حرام – امروز حلال !!!

گرامیداشت نخستین سالگرد قسیم فهیم مارشال افغانستان

رئیس جمهور آلمان عید فطر را به مسلمانان این کشور ت

 

اسماعیل آخوند سبحانی :گروه های تکفیری چهره زیبای د

درگیری شدید دانشجویان و پلیس در ترکیه

د

تقاضای وکیل سنی مذهب عامل حمله تروریستی استکهلم رد

کودکان افغانستان قربانی جنایات داعش و طالبان

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات