b_300_300_16777215_10_images_139409031523177106575484.jpg

اساس نیوز : پلیس آلمان در یک عملیات ویژه چندین عضو گروه تروریستی جبهه النصره را در ایالات مختلف آلمان دستگیر کرد.

به گزارش اساس نیوز به نقل از روزنامه اتریشی "دی پرسه"، پلیس آلمان چندین مظنون به عضویت در گروه تروریستی جبهه النصره را در این کشور دستگیر کرد.

به نوشته این روزنامه اتریشی، پلیس آلمان یک جنایتکار جنگی سوری که ظاهرا در سوریه در جبهه النصره می جنگیده است را دستگیر کرده است.

این فرد که به دستور دادستانی کل فدرال آلمان شب گذشته در دوسلدورف دستگیر شده "عبدالفتاح اچ. ای" نام داشته و 35 سال سن دارد.  بر اساس اعلان دادستانی کل فدرال آلمان وی مظنون است که در سال 2013 به جبهه النصره در سوریه پیوسته است.

وی در ماه مارس سال جاری بر اساس یک حکم شریعتی با چندین عضو دیگر النصره 36 تن از کارکنان دولت سوریه را کشته و به این ترتیب مرتکب جنایت جنگی شده است.

همچنین در هسن آلمان نیز یک سوری 26 ساله به نام "عبدالرحمان ای. ای" دستگیر شده که او نیز در سال 2013 به جبهه النصره پیوسته و همچنین قانون کنترل سلاح های جنگی را نقض کرده است. بر اساس اطلاعات دادستانی کل فدرال آلمان وی ظاهرا اوایل سال 2013 یک واحد مبارزه وابسته به جبهه النصره را تاسیس کرده که به ویژه مدیریت مالی و وسایل نقلیه خاص را بر عهده داشته است. عبدالفتاح اچ . ای هم ظاهرا عضو این گروه جنگنده بوده است. این دو مظنون دستگیر شده مشترکا در مبارزات با نیروهای نظامی سوری در این کشور شرکت داشتند.

"جبهه النصره" ظاهرا سال گذشته به فتح الشام تغییر نام داده و خود را از القاعده جدا کرده است. از اهداف این گروه افراطی تاسیس یک دولت سلفی در سوریه است.

پلیس آلمان همچنین در ایالت بایرن یک فرد مظنون به کمک به تروریست ها را دستگیر کرد. به گفته دادستانی کل فدرال آلمان وی متهم است که از گروه تروریستی جندالشام در سوریه حمایت کرده است.

این مظنون 33 ساله که اهل بوسنی و هرزگوین است متهم است که به گروه تروریستی جندالشام وسائل نقلیه ارائه می داده است. وی همچنین قانون کنترل تسلیحات در سوریه را نقض کرده است.

مطالب مرتبط:

ادامه پس لرزه های کرمانشاه/آمار مصدومان زلزله

رئیس جمهور ترکیه: برگزاری همه‌پرسی در اقلیم کرد عر

آزادی بیش از ۲۰۰ گروگان ایزدی از چنگال داعش

حال و روز این روزهای جهان اسلام

مدیر شبکه جم با ٢٧ گلوله ترور شد?

مخالفت مسلمانان بلژیک با اداره مساجد توسط عربستان

افزایش آزمایش روزانه آب زمزم در ماه رمضان

مسلمانان اسپانیا بار دیگر در محکومیت تروریسم تظاهر

عربستان از صدور ویزای توریستی تا سال آینده خبر داد

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز