b_300_300_16777215_10_images_tydubufgybut.jpg  اساس نیوز: یحیی گوکتاش، صاحب فروشگاه اسباب بازی‌های کودکان در استان قونیه به کودکان زیر ۱۱ سال به شرط حفظ سوره عصر با تفسیر آن به زبان ترکی جایزه می‌دهد.


به گزارش اساس نیوز به نقل از ایکنا ، این اقدام گوکتاش در شبکه‌های اجتماعی بازتاب گسترده‌ای داشته و وی آن را حرکتی مهیج و شادی‌آور توصیف کرد و گفت: انتظار نداشتم که این اقدام من تا این حد در شبکه‌های اجتماعی بازتاب داشته باشد و توجه مردم را جلب کند.

گوکتاش افزود: طرح این کار کاملا تصادفی بود، یک روز خانواده‌ای برای خرید اسباب بازی برای کودکشان نزد من آمدند، بعد از خرید اسباب‌بازی، تغییر عقیده داده و آن را عودت دادند، کودک خیلی ناراحت شد، من هم به او گفتم در صورتی که سوره عصر را با تفسیرش حفظ کند، اسباب بازی مجانی به او می‌دهم، روز بعد پیش من آمد و سوره عصر را با تفسیر برایم خواند.

وی تصریح کرد: من هم طبق وعده‌ای که داده بودم اسباب بازی را به او دادم، در همین حین کودک دیگری هم در کنار کودکی که سوره عصر را با تفسیر می‌خواند، ایستاده بود و پرسید: اگر من هم این سوره را حفظ کنم، هدیه به من می‌دهی، من هم گفتم بله و ایده از همین جا شروع شد.

این شهروند ترکیه‌ای می‌گوید: این اقدام تا هر زمان که کودکان حافظ سوره عصر با تفسیر به مغازه‌ام بیایند، ادامه خواهد داشت.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

آخوند آرخی :مهم ترین جهاد مبازه با نفس اماره است

آمادگی ارتش اسرائیل برای جنگ احتمالی بین ایران و آ

مردم ترکیه:آمریکا بزرگترین حامی تروریسم است

سعودی‌ها درخواست برای بین‌المللی شدن حج را اعلان ج

تأکید نخست‌وزیر کانادا بر نقش مسلمانان در جامعه

نگاهی به عقبه تکفیر و دیدگاه های آن

ا

آموزش زبان فارسی در اسرائیل برای استخدام در سرویس

مولانا فیض محمد سادات:جامعه اسلامی باید به سنت و ر

ماموستا قادری : دین مبین اسلام همواره بر تربیت فر

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات