b_300_300_16777215_10_images_3072191_929.jpg  اساس نیوز: کشیشی در غرب سیاتل، با تدریس قرآن به همشهریانش قصد دارد جهالت و نادانی حول محور دین اسلام را از بین ببرد و شباهت‌ها و تفاوت‌های میان دو مذهب را نشان دهد.


ران مارشال کشیش کلیسای لوتران در غرب سیاتل می‌گوید از مدت‌ها قبل دلش می‌خواسته یک کلاس آموزشی درباره قرآن برای مسیحیان برگزار کند، اما تا به حال درخواست‌ها برای یادگیری قرآن تا این حد زیاد نبوده است.

مارشال که دو مدرک کارشناسی ارشد در رشته‌های دین و الهیات دارد و زیر نظر ۴ روحانی مسلمان درس خوانده،  اکنون سالی ۴ مرتبه کلاس‌های یک ماهه آموزش قرآن برگزار کرده و شباهت‌ها و تفاوت‌های قرآن و انجیل را به شرکت‌ کنندگان در این کلاس‌ها نشان می‌دهد.

این کشیش مسیحی با تاکید می‌گوید: هدفم از تشکیل این کلاس‌ها کوبیدن اسلام نبوده، بلکه قصدم مقابله با جهل و نادانی‌ها درباره قرآن و اسلام است. تا جایی که من می‌دانم تفاوت‌های غیرقابل انکاری میان اسلام و مسیحیت هست و نباید آن‌ها را نادیده گرفت. اما معتقدم که باید با دیده احترام به این تفاوت‌ها نگاه کرد و من هر چند مسیحی و طرفدار انجیل هستم، اما در کلاس‌هایم از قرآن دفاع می‌کنم.

مارشال درباره چگونگی برگزاری کلاس‌هایش می‌گوید: ما قرآن را در ۴ بخش قرائت می‌کنیم و قرائت قرآن با استفاده از برگه‌های آموزشی انجام خواهد شد. این برنامه آموزشی دانش آموزان را قادر می‌سازد قرآن و انجیل را در خصوص شخصیت‌های مشابهی چون حضرت ابراهیم، حضرت مسیح، حضرت مریم، حضرت یوسف و غیره… با همدیگر مقایسه کنند.

او می‌گوید: من لیستی از تفاوت‌ها و شباهت‌ها میان انجیل و قرآن به شما ارائه می‌دهم و معتقدم که تفاوت‌ها بسیار قابل توجه هستند. اما اگر در کلاس‌های من شرکت می‌کنید تا ثابت کنید قرآن یک کتاب تروریستی است باید بگویم که در اشتباهید. قرآن حامی صلح و دوستی است.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

عضویت قطر در پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو)

فراخوان تمام نیروهای هوایی ارتش هندوستان برای جنگ

الجزیره: ترامپ آماده است تا جان بولتون را برکنار

آخوند قدیری : مومن واقعی باید خود را آماده مرگ نما

خریداری هتلی در قدس توسط آمریکا برای انتقال سفارت

جهاد اسلامی یا بیراهه خشونت و برادر کشی

استقبال نمایندگان پارلمان ترکیه از پیشنهاد همتایان

ا

شش پليس افغانستان در حمله طالبان کشته شدند

دستگیری ۵ نفر در ترکیه در ارتباط با هک شبکه الجزیر

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات