b_300_300_16777215_10_images_large2788087729906348560.jpg

اساس نیوز: تنها کارمند محجبه کاخ سفید آمریکا به دلیل تصمیم رئیس جمهور این کشور علیه کشورهای مسلمان از سمت خود استعفا داده است.

به گزارش اساس نیوز به نقل از خبرگزاری آناتولی , رومانا احمد، کارمند بنگالادشی الاصل و تنها پرسنل محجبه کاخ سفید آمریکا پس از تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور برای منع ورود شهروندان 7 کشور مسلمان به آمریکا، از سمت خود کناره گیری کرد.

وی همچنین با انتشار مقاله ای در مجله «آتلانتیک» آمریکا در ارتباط با تجاربش در کاخ سفید و و دلیل این اقدام خود نوشت: "موقعی که ترامپ تصمیم منع ورود شهروندان 7 کشور مسلمان و پناهجویان سوری به این کشور را اتخاذ کرد، می دانستم که دیگر نمی توانم بیش از این برای دولتی که من و انسان های همانند من را به عنوان یک خطر تلقی می کند، به کار ادامه دهم. از این رو از سمت خود در 28 ژانویه کناره گیری کردم".

احمد با بیان این که در سال 1978 همراه با خانواه اش از بنگلادش به آمریکا مهاجرت کرده است، اظهار داشت: "از 12 سالگی همواره محجبه بودم. اکثر جمعیت مردم آمریکا را مهاجران تشکیل می دهند، اما دولت جدید در خلاف جهت این اصل گام بر می دارد".

او در ادامه نوشت: "در سال 2011 به استخدام کاخ سفید و پس از کار در بخش های مختلف در سال 2014 در بخش شورای امنیت ملی کاخ سفید آغاز به کار کردم. من به ویژه در روابط دولت قبلی با جوامع اسلامی در آمریکا نقش به سزایی داشتم. فضای آمریکا در دوران باراک اوباما معتدل تر بود، اما با آمدن ترامپ این فضا نیز در جهت منفی تغییر یافت".

//.2

سرویس بین الملل اساس نیوز

 

مطالب مرتبط:

هشدار به پهپاد آمریکایی نزدیک مرز ایران

درسهایی از حادثه مهاباد

ا

استقبال رسمی اردوغان از روحانی در آنکارا

ا

جنگنده های امریکایی مواضع نیروهای بسیج مردمی عراق

ا

جشن رمضان مسلمانان در مسجد قدیمی پکن + عکس

ترکمن صحرای ایستا یا ترکمن صحرای پویا ؟

تولید مواد مخدر توسط طالبان در حال مهار بود اما با

روزنامه لوفیگارو:پروسه انتخاب ولیعهد جدید عربستان

تقدیر از اقدام شایسته آموزش و پرورش

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات