b_300_300_16777215_10_images_IMAGE636233829403013046.jpg اساس نیوز: سخنگوی رئیس جمهور ترکیه گفت: در مبارزه با ترور در عراق و سوریه هم در عرصه عمل و نبرد و هم دور میز مذکرات خواهیم بود. این مسئله با امنیت ملی ما در ارتباط است.


به گزارش اساس نیوز به نقل از خبرگزاری آناتولی، ابراهیم کالین، سخنگوی رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در اظهاراتی عنوان کرد: اگر حزب اتحاد دموکراتیک سوریه اکنون توانسته است در شمال سوریه حاکمیتی را به دست یباورد تنها در سایه حمایت آمریکا بوده است.

زمانی که این حمایت ها برداشته شود؛ دیگر حاکمیتی از آنان در آنجا نیز باقی نخواهد ماند. این مسئله را اردوغان در تماس تلفنی با ترامپ خاطرنشان کرده بود. یعنی تبلیغ این که خارج از ی.پ.گ هیچ آلترناتیوی وجود ندارد؛ اشتباه است.

در مبارزه با ترور در عراق و سوریه هم در عرصه عمل و نبرد و هم دور میز مذکرات خواهیم بود. این مسئله با امنیت ملی ما در ارتباط است.

کالین خاطرنشان کرد:با در نظر گرفتن الباب، در مجموع 2 هزار کیلومتر از خاک سوریه را از تروریستها پاکسازی کرده ایم و این منطقه به یک منطقه حائل امنیتی پاک شده از ترور تبدیل شده است. جناب اردغان، روز به روز حتی ساعت به ساعت عملیات سپر فرات را دنبال کرده و از نزدیک زیر نظر دارد.

وی افزود: عملیات هایی که از آگوست سال گذشته آغاز شده است با موفقیت در حال ادامه است. هدف این عملیات ها پاکسازی حدود 2 هزار کیلومتر خاک سوریه از وجود گروه های تروریستی و ایجاد یک منطقه حائل امنیتی بود. پاکسازی کامل الباب از تروریست های داعشی برای تامین صلح، امنیت، نظم سیاسی و ثبات در جرابلس، اعزاز و دابق نیز اهمیت فراوانی دارد. همچنین این پاکسازی برای فتح آخرین و مهمترین مقر تروریست های داعش یعنی رقه نیز بسیار مهم است.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

گزارش نیویورک تایمز از شرایط ناگوار زنان عربستانی

المیادین: عربستان در ۱۵ دقیقه ۳۰ بار به رأس‌ عیسی

زندگینامه و شرح مقام و منزلت امام ابوداود(رح)

دستگیری تبلیغ کنندگان گروهک داعش در ایرانشهر

ا

مصر به سوریه نیرو اعزام می کند

اعتراض راهبان بودایی میانمار به ورود کشتی کمک برای

ا

فرمانده سپاه از آزادی پنج مرزبان گروگان گرفته شده

فصل مشترک نگرانی های این روزهای علمای اهل سنت

مولوی اختری:الله متعال تنها سرچشمه عزت انسان است

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات