b_300_300_16777215_10_images_IMAGE636096660458030696.jpgاساس نیوز: حسن حسن هشدار داد در صورت ماندن نیروهای کرد سوریه در مناطق عرب نشین سوریه مانند رقه، القاعده اعراب را علیه آنها بسیج خواهد کرد.

 

حسن حسن، پژوهشگر ارشد موسسه تحقیقاتی «تحریر» در مقاله ای سیاست آمریکا در استفاده از نیروهای کُرد را علیه داعش در عراق و سوریه سیاست یک بام و دو هوا توصیف کرد و نوشت: در حالی که آمریکا مخالف استفاده از نیروهای پیشمرگ در عملیات آزادسازی رقه به دلیل عواقب آن از جمله شورش سنیها علیه کردها است اما در سوریه تنها نیروی کارآمد را برای آزادسازی شهر رقه نیروهای کرد می داند. این مسئله پیامدهایی به دنبال خواهد داشت.

وی با اشاره به این که داعش برخاسته از تفکر القاعده و رهبران آن است، هشدار داده است که در صورتی نیروهای کرد در سوریه در مناطق عرب نشین از جمله شهر رقه دست به عملیات زده و در این مناطق مستقر شوند، القاعده، اعراب را علیه آنها خواهد شورانید و ممکن است بار دیگر تقابل فرقه ای شعله ور شود.

این کارشناس مسائل خاورمیانه استفاده از نیروهای کُرد را در جنگ آزادسازی رقه اشتباه می داند و معتقد است باید صرفا از نیروهای عرب منطقه علیه داعش استفاده کرد.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ
 

مطالب مرتبط:

آلمان در سال جاری حداکثر 300 هزار پناهجو می‎پذیرد

مولوی رئیسی:اختلافات جزئی نباید مسلمانان را از هم

 

تبلیغ عجیب کریس رونالدو برای ماه مبارک رمضان

تظاهرات در مسجد الاقصی علیه اقدامات اسراییل

روزنامه انگلیسی:سرکرده داعش بهبود یافتنی نیست

ر

شهردار مسلمان لندن خواستار لغو سفر ترامپ به انگلیس

ب

مهریه عروسهای سودانی داعش!

حمله به یک مرکز اسلامی در دانمارک

ا

دستگیری 820 نفر به ظن ارتباط با داعش در 29 استان ت

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات