b_300_300_16777215_10_images_IMG07080510.jpgبه گزارش اساس نیوز به نقل از گاردین، به گفته یک گزارش جدید از مرکز قانون فقر جنوبی، گروه‌های سازمان‌یافته اسلام‌هراس در آمریکا در سال گذشته 3 برابر شده‌اند.مرکز قانون فقر جنوبی که یک تشکیلات عام المنفعه ناظر بر افراط‌گرایی و نژادپرستی می‌باشد در آخرین گزارش خود اعلام کرد که تعداد گروه‌های رسمی سازمان‌یافته ضداسلامی در آمریکا در یک سال گذشته از 34 گروه به بیش از 1 صد گروه رسیده‌اند.

این مرکز شعارهای انتخاباتی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، همراه با حملات تروریستی در این کشور را از دلایل اصلی دامن زدن به اسلام‌هراسی عنوان کرد.


مارک پوتوک نویسنده ارشد این گزارش سالانه روز گذشته گفت: چندین سیاستمدار ارشد کاخ سفید از جمله استیو بانون، استیو میلر و کیلیان کانوی از متفکران اصلی جدی جریان اسلام‌هراسی هستند.

در این گزارش آمده است که در حال حاضر بیش از 900 گروه نفرت محور از گروه‌های کوکلوسکلان گرفته تا نئونازی‌ها و سازمان‌های نژادپرستانه جدایی طلب سیاه پوست، در سرتاسر آمریکا در حال فعالیت هستند.

این گزارش به این نتیجه رسیده است که صعود سریع ترامپ در یک سال گذشته بسیاری از این گروه‌های نژادپرست و افراط‌گرای راست را قدرت بخشیده است. همزمان کمپین انتخاباتی ترامپ استقلال گروه‌های افراط‌گرا را از بین برده و آنان به جای شرکت در جریانات نژادپرستانه خصوصی، به یک جریان اصلی پیوسته‌اند.


تحلیلگران همچنین بر این عقیده هستند که یکی دیگر از دلایل افزایش تعداد گروه‌های نفرت محور سازمان یافته در سراسر ایالات متحده آمریکا، رشد سریع وب‌سایت‌های اینترنتی و ناشناس نفرت‌محور و ضداسلامی می‌باشد.

به گفته پوتوک بسیاری از کسانی که دست به عملیات‌های تروریستی خشونت آمیز می‌زنند پیشتر تحت تاثیر سایت‌های اسلام‌هراسی و افراط‌گرا بوده‌اند.
وی افزود: واضح است که این افراد بیشتر و بیشتر در اینترنت فعالیت دارند، البته به جز زمانی که شروع به کشتن بیگناهان می‌کنند.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

تازمان حل شدن مساله موصل در آنجا خواهیم ماند

گیوتین مبارزه با تروریسم بر سر مسلمانان

75 تن در درگیری درون گروهی "طالبان" کشته شدند

نتانیاهو:هر روز علیه ایران اقداماتی انجام می دهیم

گام بزرگ جدیدی در راه آشتی دو کره

کرکوک آلوده‌ترین شهر عراق

ا

تفکیک تغذیه بر اساس قوانین مذاهب در مدارس روسیه

عکس ناسا از روز برفی ایران

واکنش قابل تقدیر سردار کمالی به فیلم شادی سربازان

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات