b_300_300_16777215_10_images_IMAGE636110037646841624.jpgاساس نیوز: جیمز جفری از جمله انتخابهای ممکن برای آزادسازی شهر رقه را در سوریه مشارکت نیروهای مشترک ترکیه- ارتش آزاد با حمایت آمریکا عنوان کرده است.


جیمز جفری، سفیر سابق آمریکا در ترکیه در یادداشت خود در سایت موسسه خاورمیانه نوشته است برای آزادسازی شهر رقه، پایتخت داعش در سوریه چند گزینه در اختیار آمریکا قرار دارد که می تواند از آنها برای بیرون راندن داعش از این شهر استفاده کند.

گزینه اول عملیات مشترک نیروهای ترکیه و ارتش آزاد سوریه است. ترکیه از این گزینه حمایت می کند و هدف از آنها حذف نیروهای کُرد(pyd) و جلوگیری از اتصال کوبانی به منطقه شرق رود فرات در شمال رقه توسط کردها است. اما گفته می شود آمریکا به دلیل این که این گزینه مستلزم کنار گذاشتن نیروهای سوریه دموکراتیک است، طرفدار اجرای آن نیست.

گزینه بعدی عملیات آزادسازی رقه با مشارکت نیروهای ترکیه و سوریه دموکراتیک با حمایت و پشتیبانی آمریکا است. به گفته جیمز جفری، آمریکا از این گزینه استقبال می کند اما ترکیه به سبب دیدگاه منفیش دربارهpyd موافق اجرای آن نیست.

گزینه بعدی که به نظر جیمز جفری احتمال اجرای آن کم است، استفاده از نیروهای ترکیه- ارتش آزاد و نیروهای دولتی سوریه با حمایت آمریکا و روسیه است اما نقطه ضعف این گزینه مشکل بودن ایجاد توافق و هماهنگی میان ترکیه و دولت سوریه است.

انتخاب بعدی آزادسازی رقه با مشارکت نیروهای سوریه دموکراتیک و ارتش سوریه با حمایت آمریکا و روسیه است که به گفته سفیر سابق آمریکا در ترکیه، آمریکا از این گزینه به شدت حمایت می کند. البته اجرای آن باعث کنار گذاشتن ترکیه می شود.

گزینه آخر اجرای عملیات مشترک آزادسازی رقه با استفاده از نیروهای وابسته به pyd و ارتش سوریه با حمایت روسیه است اما معلوم نیست که آیا آمریکا از آن حمایت می کند یا نه.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

سفیر قطر به مصر بازگشت

راه اندازی مسجد همجنس گرایان در آلمان

روزنامه لوموند:سردار سلیمانی قوی ترین مرد خاورمیان

گردهمایی مسئولان رادیو قرآن‌های جهان اسلام در قاهر

از سگ انتحاری داعش تا اس 400 در قاب متحرک اساس نیو

هند در پی استقرار سامانه ی دفاعی موشکی در نزدیکی م

سیری کوتاه بر نواندیشی و سلف گرای

مولانا ساداتی :خرده فروشان سوخت قاچاقچی نیستند

داعش ۱۳ معلم افغان را ربود(افغانستان)

ا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات