b_300_300_16777215_10_images_13951124000365_PhotoA.jpg

اساس نیوز : یک روزنامه انگلیسی در گزارشی نوشت، نیروهای پلیس فرانسه پتو و متعلقات پناه‌جویانی را که بدون سرپناه در خیابان سر می‌کنند، به یغما می‌برد.

 

به گزارش اساس نیوز، پناه‌جویانی که در خیابان‌های پاریس روز و شب‌های سرد را می‌گذرانند با دزدیده شدن پتوها و کیسه‌ خواب‌هایشان به سختی روزگار خود را سر می‌کنند.

روزنامه انگلیسی ایندیپندنت در گزارشی اختصاصی نوشت، پلیس فرانسه با خشونت، پناه‌جویانی را که آواره خیابان‌های پاریس هستند مجبور به جا به جایی می‌کند و در این هوای سرد و سوزناک، پتوها و کیسه خواب‌های آنان را می‌دزدد.

ایندیپندنت از طریق گزارشی که به طور اختصاصی انجام داد، دریافته است افسران پلیس فرانسه زنان و کودکان پناه‌جو را مورد ضرب و شتم قرار می‌دهد و علیه آنان گاز اشک‌آور استفاده می‌کند.

این در حالیست که دولت فرانسه مدعی شده بود باید برای افراد نیازمند سرپناه تهیه کرد اما نیروهای پلیس به خانواده‌های پناه‌جو گفته‌اند باید از فرانسه بیرون بروند.

برخی اعضای خانواده‌های پناه‌جوی حاضر در فرانسه به ایندیپندنت گفته‌اند در حالی‌که دمای هوای پاریس منفی 7 درجه سانتیگراد است، نیروهای پلیس پتوهای آنان را می‌دزدند.

ناتالی استنتون، معاون مدیر پروژه حقوق پناه‌جویان به ایندیپندنت گفت پژوهشگران صحنه‌های نگران‌کننده‌ای را در شهر پاریس شاهد بودند و دیده‌اند مقامات عملیات پاک‌سازی پناه‌جویان را طی ماه‌های اخیر انجام داده‌اند.

وی افزود، این پژوهشگران شاهد بودند نیروهای پلیس فرانسه وسایل پناه‌جویان را از آن‌ها می‌دزدیدند. درست همان شبی که دولت فرانسه اعلام کرد وظیفه دارد پناه‌جویان را گرم نگه دارد، پژوهشگران شاهد بودند پلیس پتوهای پناه‌جویان را بلند می‌کرد و داخل کامیونی می‌ریختند.

دو سوم پناه‌جویانی که مصاحبه کردند می‌گویند پلیس آن‌ها را از خواب بیدار و مجبور به جابه‌جایی می‌کند. خیلی‌ها هم می‌گویند شرایط وحشتناکی و ترس را تجربه کرده‌اند.

یکی از پناه جویان گفته است پلیس آن‌چنان وی را مورد ضرب و شتم قرار داد که بعد از آن به مدت 20 روز مجبور بود برای درمان به بیمارستان مراجعه کند. این پناه‌جویان علاوه بر آسیب جسمانی، توهین و برخورد نامناسب زبانی را از سوی پلیس فرانسه تجربه کرده‌اند.

به گفته این پناه‌جویان پلیس فرانسه پتوها، کیسه خواب‌ها، چادرها، لباس و دیگر متعلقات پناه‌جویان را به یغما برده‌اند.

برخی از این پناه‌جویان به ایندیپندنت گفتند، شرایط حقوق بشر در اروپا شوکه کننده است و آن‌ها انتظار نداشتند با چنین شرایطی در اروپا مواجه شوند.

یکی از زنان پناه‌جوی تنها هم گفت طی مدت یک ماهی که در پاریس بوده چندین بار با شماره مخصوص سرپناه دادند به پناه‌جویان تماس گرفته اما تا کنون کسی برای کمک به وی مراجعه نکرده است. وی همچنین گفت از آنجایی که تنهاست از این مساله ترس دارد که با مردان آواره پناه‌جو در خیابان شب را به سر کند.

بیش از نصف پناه‌جویانی که با ایندیپندنت مصاحبه کردند گفته‌اند، مشکلات جسمانی و احتیاج به درمان دارند. برای مثال مردی که آپاندیسش را عمل کرده بود تنها یک هفته بعد از عمل جراحی در خیابان رها شد.

برخی از این پناه‌جویان در خیابان‌های پاریس جان می‌دهند و تعداد زیادی پناه‌‌جو هستند که در سنین کودکی به سر می‌برند و با وجود آنکه به تنهایی به این کشور مهاجرت کردند، تحت حمایت دولت فرانسه قرار نمی‌گیرند.

مطالب مرتبط:

بغداد ، توافق با آنکارا درباره عملیات موصل را رد ک

وزیر جنگ اسرائیل: ترکیه به داعش کمک می‌کند

بزرگترین سازمان اسلامی اندونزی (محمدیه) خواستار نش

وزیر دفاع ژاپن: قصد اعزام نیرو به خلیج فارس را ندا

 

کعبه فقط یک بار در سال شسته می‌شود

واکنش سازمان همکاری اسلامی به حملات شبه‌نظامیان مس

سقوط هواپیمای نظامی در آمریکا

الله نام خانوادگی شد!+ عکس

جنگنده های امریکایی مواضع نیروهای بسیج مردمی عراق

ا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات