b_300_300_16777215_10_images_molana587423465.jpg

اساس نیوز: شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید، در خطبه‌های جمعه این هفته (22 بهمن 1395) با بیان اینکه «انقلاب اسلامی یکی از نعمت‌های بزرگی بود که خداوند به ملت ایران ارزانی داشت»، "سعه صدر"، "اجرای عدالت" و "وحدت و همدلی" را، راه قدردانی این نعمت دانستند.

به گزارش اساس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام جمعه اهل سنت زاهدان، شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید در این مراسم اظهار داشتند: بیداری نعمت بسیار بزرگی‌ست. ملت ایران اولین ملتی بود که بیداری را تجربه کرد و با توکل به پروردگار و با قیادت امام راحل در بیست‌و‌دوم بهمن 57 انقلاب اسلامی را که نعمت بزرگی بود، به پیروزی رساند.

امام جمعه اهل سنت زاهدان گفتند: ملت ایران به خاطر این تحول و انقلابی که انجام داد در دنیا احترام و جایگاه ویژه‌ای پیدا کرد. نظام سابق کاملا وابسته به بیگانگان و اجانب بود و استقلالی که با پیروزی انقلاب اسلامی حاصل شد، نعمت بزرگی است.

ایشان اظهار داشتند: "استقلال"، "آزادی" و "جمهوری اسلامی" نعمت‌های بزرگی هستند. گرچه ما امروز نمی‌توانیم ادعا کنیم قوانین اسلامی صددرصد در کشور ما پیاده و اجرا می‌شوند، اما بحمدالله فضای کشور ما دینی و اسلامی است و تلاش بر همین است که احکام و قوانین اسلامی اجرا شوند.

مدیریت دارالعلوم زاهدان با اشاره به لزوم شکر نعمت‌های پروردگار خاطرنشان کردند: شکر نعمت‌های پروردگار بر همگان لازم واجب است. اگر انسان شکر نکند، آن نعمت در مخاطره می‌افتد؛ به‌عنوان مثال اگر خداوند به ما مال و سرمایه داده باشد، این نعمت پروردگار است؛ اگر ما از این نعمت استفاده کنیم ولی بذل و بخشش نداشته باشیم و اسراف کنیم، قدر نعمت مال را ندانستیم و آنرا از دست می‌دهیم.

ایشان افزودند: شکر نعمت‌های صحت، سلامتی و فراغت این است که خداوند را در وقت فراغت، صحت و سلامت عبادت کنیم و به دنبال کار و زحمت باشیم و از مالی که به دست می‌آید خودمان استفاده کنیم و به فقرا و نیازمندان نیز بدهیم.

امام جمعه اهل سنت زاهدان با اشاره به نعمت «انقلاب» خاطرنشان کردند: انقلاب و نظام جمهوری اسلامی نعمت خداوندی است، همچنین یکی از نعمت‌ها اجرای عدالت است. ما زمانی می توانیم عدالت را اجرا کنیم که دید وسیع و سعه صدر  داشته باشیم، یکدیگر را برداشت کنیم و اقوام و گرایش‌های مختلف را نیز تحمل کنیم. باید آغوش ملت ایران برای خودشان و سایر  باز باشد؛ این شکر نعمت نظام جمهوری اسلامی است.

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید افزودند: ملت انقلابی ایران و همچنین همه مسئولین که وارث امام راحل و وارث انقلاب هستند، باید دید و نظرشان وسیع تر و سعه صدر و ظرفیت‌شان بلندتر و بالاتر باشد. باید با هم محبت بکنند و وحدت و انسجام داشته باشند و نسبت به دیگران نیز تحمل داشته باشند و برای آنها رحمت خداوندی باشند. ما با وحدت، انسجام، همدلی، سعه صدر و وسعت نظر می توانیم نعمت خداوند را قدر بدانیم و شکر خدا را بجا بیاوریم تا این نعمت پروردگار ادامه پیدا کند.

ایشان اظهار داشتند: ملت‌هایی که خداوند به آنها نعمت داده است، هرگاه دچار تنگ نظری و کوته‌بینی و عدم تحمل شده‌اند، خداوند نعمت‌ها را از آنها گرفته است. بنابراین اگر سرمایه‌داران شکر خدا را انجام دادند به این صورت که هم خودشان از مالشان استفاده کردند و هم به دیگر نیازمندان رسیدگی کردند و شکر مال را انجام دادند، آن سرمایه ادامه پیدا می‌کند، اما اگر شکر انجام نگرفت، با مشکلات مواجه می‌شوند.

ایشان در پایان این بخش از سخنانشان اظهار امیداری کردند همه در سایه رحمت الهی و با انسجام، وحدت کلمه، سعه صدر و محبت و دوستی در کنار هم زندگی کنند و قدردان نعمت‌های خداوند باشند.

 //.2

 

مطالب مرتبط:

فعال سیاسی امریکایی : افغان‌ها حق دارند که اشغالگ

مولانا فاروقی: تقویت صله رحم نیاز جامعه اسلامی است

 

گردشگران مسلمان با خیال راحت به چین سفر کنند

نگاهی به ریشه های تاریخی ظهور انحرافات عقیدتی در ص

سخنان ضد اسلامی نخست وزیر "اسلواکی"، مسلمانان این

تاسیس یک شهرک تفریحی عظیم در عربستان سعودی

آمریکا خواستار جلوگیری از افزایش تنش در کرکوک شد

باران سیل آسا,شرایط زندگی در کمپ آتمه را مشکل تر ک

نیروهای ویژه امریکا به علمیات ترکیه در سوریه پیوست

ا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات