b_300_300_16777215_10_images_thumbs_b_c_b4457b81aefb3060197eda81f426fdab.jpgاساس نیوز: ابراهیم کالین سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه اظهار داشت اگر کشورهایی که با داعش مبارزه می‌کنند را بشماریم، ترکیه در صدر آن‌ها قرار دارد.


ابراهیم کالین، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه امروز در یک گفتگوی اختصاصی با شبکه ان.تی.وی اظهار داشت: اگر کشورهایی که با داعش مبارزه می کنند را بشماریم، در صدر آن ها ترکیه جای دارد.
وی ادامه داد: نیروهای ما در ادامه عملیات سپر فرات وارد مرکز الباب شدند. یکی از اولویت‌های ترکیه حفظ تمامیت ارضی سوریه است. ترکیه اجازه تجزیه این کشور را نخواهد داد. سوری‌ها نیز با تجزیه کشورشان مخالفند.


برخلاف تبلیغات منفی گروه تروریستی پ.ک.ک، ترکیه هیچ مشکلی با کردها ندارد. ترکیه نه با شهروندان کرد خود و نه با کردهای سوریه، عراق و ایران مشکلی ندارد.
یکی از مهم‌ترین محورهای گفتگوی تلفنی اردوغان و ترامپ، استرداد سرکرده فتو بود. آقای رئیس جمهور طرح اصلاح قانون اساسی و آغاز روند همه‌پرسی را حداکثر تا جمعه یا شنبه امضا خواهد کرد.


مذاکرات قبرس ربطی به همه‌پرسی برای اصلاح قانون اساسی ترکیه ندارد. حضور ارتش ترکیه در قبرس هیچ تهدیدی نسبت به بخش روم نشین نیست. حضور نظامیان ترکیه برای تامین امنیت و صلح در قبرس است.
عدم استرداد نظامیان کودتاچی فراری از سوی یونان قابل پذیرش نیست. این موضوع نتایجی را درپی خواهد داشت اما موضوع قبرس سوای این موضوعات است.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

واکنش ها به خروج ترامپ از برجام

ب

اسرائیل :به مراکز سپاه و حزب الله در سوریه حمله کر

پوتین: امیدوارم کار به درگیری بین کشورهای هسته‌ای

 

خشونت و تندروی از منظر اسلام

کره شمالی بیشترین بودجه دنیا را به ارتش اختصاص ‌می

ا

وزیرجنگ جدید داعش کیست؟

انتقاد رسانه های عربی از ترکیه

۴ بحران پیش روی عبدالفتاح السیسی

فعالیت گروه تروریستی جدید در اروپا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات