b_300_300_16777215_10_images_IMAGE636220663706014453.jpgاساس نیوز: ژنرال جیمز جونز پیشنهاد کرده است می توان از دخالت کشورهای غربی در شمال عراق در سال 1990 و محافظت از کردها در مقابل حملات صدام حسین، به عنوان تجربه ای برای ایجاد منطقه امن در سوریه استفاده کرد.


ژنرال جیمز لوگان جونز، ژنرال بازنشسته نیروی دریایی آمریکا و مشاور سابق امنیت ملی این کشور در یادداشتی که در مجله فارن پالسی منتشر شده پیشنهاد کرده است تحت عنوان حمایت از آوارگان سوریه و با استفاده از تجربه ایجاد منطقه پرواز ممنوع در شمال عراق در سال 1991 منطقه امن در سوریه که مد نظر دونالد ترامپ نیزهست، ایجاد شود.

وی که ماه دسامبر گذشته به همراه هیئتی از فرماندهان وقت عملیات پرواز ممنوع کردستان عراق و به دعوت مسعود بارزانی اقلیم کردستان، رئیس اقلیم کردستان عراق به اربیل سفر کرده است، می گوید ایجاد منطقه پرواز ممنوع در شمال عراق منجر به پدید آمدن منطقه ای شده است که در جهان به نام کردستان شناخته شده است.

وی در اشاره به استقبال رئیس اقلیم کردستان از این هیئت و قدردانی مردم اقلیم کردستان از اقدام آمریکاییها برای ایجاد منطقه پرواز ممنوع در شمال عراق و محافظت از کردها در برابر صدام، گفته است اینها نشاندهنده رابطه دو طرفه آمریکایها ومردم کردستان عراق است. کُردها این اقدام آمریکا را فراموش نکرده اند. کُردها امروز از بهترین دوستان و همپیمانان آمریکا هستند.

جیمز جونز نتیجه گرفته است که آمریکا و دولت ترامپ نیز می توانند با ایجاد منطقه امن مانند آنچه در سال 1991 انجام شد، این موفقیت را در سوریه تکرار کند.

مشاور سابق امنیت ملی آمریکا با اشاره به نقش نیروهای پیشمرگ در جنگ با داعش، معتقد است این امر ثمره عملیات ایجاد منطقه پرواز ممنوع برای کردهای عراق است و در سال 2017 نیز می توان چنین برنامه ای را با توجه به تاکید دونالد ترامپ بر ایجاد چنین منطقه ای در سوریه اجرا کرد.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

مولانا محمد عثمان در خطبه های نماز جمعه خاش : کسی

اینترفکس: استقرار پلیس نظامی ترکیه در ادلب سوریه

وزارت دفاع امریکا ؛ سلاح‌های سنگین را از پ.ک.ک/ پ.

بیش از 71 در صد پرسش شوندگان در مراکش موافق چند هم

 

رئيس جمهور افغانستان : طالبان باید به عنوان یک گرو

۲۰۰ سرباز آمریکایی به خاور میانه اعزام می شوند

حملۀ طالبان به پاسگاه ارتش ملی افغانستان در قندها

ا

نبرد آزاد سازی موصل آغاز شد

طرح داعش برای ترور وزیر کشور کویت ناکام ماند

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات