b_300_300_16777215_10_images_thumbs_b_c_6a29db7cd6dd3e21bd839104b82b8118.jpgاساس نیوز: سردار چام، رئیس آژانس همکاری و هماهنگی ترکیه « تیکا» که برای شرکت در مراسم صد و سی و پنجمین سالگرد تیم کریکت عثمانی در آفریقای جنوبی به سر می برد طی سخنانی به بررسی خطر فرقه خشونتگرا تروریستی فتو پرداخت.


رئیس «تیکا» طی سخنانی در این مراسم اظهار داشت:
« فتو »( گروه تروریستی فتح الله گولن)که در آفریقای جنوبی نیز فعالیت های آموزشی دارد ساختاری بسیار خطرناک داشته و حتی از گروه  داعش نیز خطرناک تر است.


داعشی ها شناخته شده اند، اما اعضای « فتو » به درون مردم نفوذ کرده و شناخت آنها دشوار است. فتو با ورود به دستگاه قضایی، ارتش، پلیس و نیروهای امنیت در پی ایجاد تشکیلات دولت موازی است.


این فرقه به مسلمانان خارج از کشور درباره ترکیه دروغ های بسیاری گفته و ما با نیز با افزایش روابطمان با آفریقای جنوبی در تلاش هستیم این مطالب کذب را از بین ببریم. در آینده نیز در کیپ تاون دفتر تیکا گشایش خواهد یافت.


بر تداوم آداب و رسوم عثمانی در آفریقای جنوبی تاکید و از آفریقای جنوبی به دلیل محافظت از میراث، سنت و تاریخ عثمانی محافظت تشکر می کنیم.
شیخ محمد موئرات، امام جمعه مسجد موئر نیز در این مراسم مراتب تشکر خود را از تیکا به دلیل همکاری در باشگاه کریکت عثمانی اعلام کرد.


عرفان آبراهامس، رئیس شورای علمای مسلمانان آفریقای جنوبی نیز با اشاره به دوره آپارتاید در این کشور گفت: در این دوره ما بعنوان مسلمانان آفریقای جنوبی به هیچ وجه نمی توانستیم از بیرون تقاضای کمک کنیم و سازمان های امدادی از قبیل تیکا نیز قادر نبودند به ما کمک کنند. از این آژانس به دلیل کمک و پشتیبانی هایش تشکر می کنم.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

"ضرب و شتم" دختر تازه مسلمان شده در هلند

فیلم اعدام جوانان توسط داعش+18(بسیار وحشتناک)

برج ترامپ آتش گرفت

دمیرتاش به بیمارستان انتقال یافت(ترکیه)

ا

کمپ صلح مذهبی جوانان در میانمار

پاپ فرانسیس برای صلح در خاورمیانه فراخوان داد

اسلام هراسی،ریشه ها و پیامدهای جهانی

رزمایش مشترک دریایی قطر و ترکیه در خلیج فارس

شاید هم باید از ترامپ تشکر کنیم !

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات