b_300_300_16777215_10_images_thumbs_b_c_6a29db7cd6dd3e21bd839104b82b8118.jpgاساس نیوز: سردار چام، رئیس آژانس همکاری و هماهنگی ترکیه « تیکا» که برای شرکت در مراسم صد و سی و پنجمین سالگرد تیم کریکت عثمانی در آفریقای جنوبی به سر می برد طی سخنانی به بررسی خطر فرقه خشونتگرا تروریستی فتو پرداخت.


رئیس «تیکا» طی سخنانی در این مراسم اظهار داشت:
« فتو »( گروه تروریستی فتح الله گولن)که در آفریقای جنوبی نیز فعالیت های آموزشی دارد ساختاری بسیار خطرناک داشته و حتی از گروه  داعش نیز خطرناک تر است.


داعشی ها شناخته شده اند، اما اعضای « فتو » به درون مردم نفوذ کرده و شناخت آنها دشوار است. فتو با ورود به دستگاه قضایی، ارتش، پلیس و نیروهای امنیت در پی ایجاد تشکیلات دولت موازی است.


این فرقه به مسلمانان خارج از کشور درباره ترکیه دروغ های بسیاری گفته و ما با نیز با افزایش روابطمان با آفریقای جنوبی در تلاش هستیم این مطالب کذب را از بین ببریم. در آینده نیز در کیپ تاون دفتر تیکا گشایش خواهد یافت.


بر تداوم آداب و رسوم عثمانی در آفریقای جنوبی تاکید و از آفریقای جنوبی به دلیل محافظت از میراث، سنت و تاریخ عثمانی محافظت تشکر می کنیم.
شیخ محمد موئرات، امام جمعه مسجد موئر نیز در این مراسم مراتب تشکر خود را از تیکا به دلیل همکاری در باشگاه کریکت عثمانی اعلام کرد.


عرفان آبراهامس، رئیس شورای علمای مسلمانان آفریقای جنوبی نیز با اشاره به دوره آپارتاید در این کشور گفت: در این دوره ما بعنوان مسلمانان آفریقای جنوبی به هیچ وجه نمی توانستیم از بیرون تقاضای کمک کنیم و سازمان های امدادی از قبیل تیکا نیز قادر نبودند به ما کمک کنند. از این آژانس به دلیل کمک و پشتیبانی هایش تشکر می کنم.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

فرستاده سازمان ملل:جنگ ادلب بزرگترین فاجعه انسانی

آیا اختلاف اُفق معتبر است ؟

افول پلیس دینی در عربستان؛ رضایت جوانان و خشم سنت

«یک روز محجبه باشیم» با هدف تبیین جایگاه حجاب در ا

فروش زنان سوری بعداز افطار

واکنش آمریکا به قطع روابط دیپلماتیک ایران و عربستا

انتقاد شدید مولوی گرگیج از سهل انگاری حکام اسلامی

آمریکا، بمب هسته ای B61-12 در نوادا آزمايش کرد

نخستین مسجد «یوکان» کانادا احداث می‌شود

ب

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز