b_300_300_16777215_10_images_57347446.jpgاساس نیوز: بنا به اعلام یک اندیشکده غربی، گروه داعش در تلاش برای جذب نیروهای جدید، به قاچاقچیان انسان برای تحویل کودکان پناهجو پول پرداخت می‌کنند.


به گزارش اساس نیوز به نقل از روزنامه گاردین، یک اندیشکده تخصصی امور مربوط به افراط گران به نام اندیشکده کوییلیام اعلام کردند که حدود ۸۸ هزار و ۳۰۰ کودک پناهجوی بدون همراه از سوی پلیس اتحادیه اروپا به نام یوروپل به عنوان مفقود شناسایی شده‌اند ودر خطر به افراط کشیده شدن هستند.


این گزارش از کوتاهی‌های کشورهای اروپایی به ویژه انگلیس در حمایت از کودکان پناهجویی که تنها سفر می‌کنند انتقاد کرده و هشدار دادند: گروه‌های مثل داعش و بوکوحرام تلاش کردند با مشوق‌های از اردوگاه‌های پناهجویان و همچنین با همکاری قاچاقچیان انسان نیرو جذب خود کنند.


اندیشکده کوییلیام در گزارش خود گفت: داعش بالغ بر ۲۰۰۰ دلار برای جذب نیرو از اردوگاه‌های پناهجویان لبنان و اردن پیشنهاد داده است.


سال گذشته میلادی نیروهای عملیات ویژه اردن اعلام کردند یک نهاد وابسته به داعش را در یک اردوگاه پناهجویان در شمال اردن شناسایی کرده‌اند و یکسری گزارشات دیگر نیز نشان داد داعش تلاش کرده با تامین غذا برای پناهجویان آنها را جذب خود کنند.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

فیس بوک جایزه رهبری اجتماعی را به گروه «دختران محج

اعتراض عفو بین الملل به منع ورود مسلمانان به آمریک

تحلیل گر فیلیپینی: حضور ترامپ در نشست آ.سه.آن زیان

 

آرزوی محو ایران در شبکه منتسب به اهل سنت

طرح احداث پایگاه نظامی کشورهای مخالف قطر در بحرین

امام جمعه گمیش تپه:دعا کردن در شب های قدر از بهتری

آتش جنگ در دنیای اسلام, خاموش نمی شود

امیرعبداللهیان: غضنفر رکن آبادی زنده است

مولوی کریم زایی : مسلمانان بدانند دل بستن به دشمنا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز