b_300_300_16777215_10_images_57351422.jpg

اساس نیوز :وزیر امور خارجه عراق با اشاره به اینکه نبرد با تروریسم در عراق به زودی پایان می‌یابد و احتمال دارد این درگیری‌ها به دیگر کشورها منتقل شود، از جامعه جهانی خواست از کشورهایی که به خطر تروریسم مواجه هستند، حمایت کند.

به گزارش اساس نیوز، به نوشته روزنامه القدس العربی، ابراهیم جعفری، وزیر امور خارجه عراق در بیانیه‌ای در حاشیه دیدارش با سفرای کشورهای اروپایی در بغداد گفت: مردم جهان باید به دستاوردهای عراقی‌ها در نبردشان با تروریسم که به نمایندگی از کل جهان انجام شد، افتخار کنند. این نبرد در عراق پایان خواهد یافت اما امکان دارد که به کشورهای دیگر منتقل شود، بنابراین تلاش‌ها و اقدامات بین‌المللی برای نابودی داعش و جلوگیری از گسترش تفکرات این گروه تروریستی باید افزایش یابد.

جعفری تاکید کرد: اگر با فرهنگ کشتاری که داعش در پیش گرفته و اشاعه می‌دهد، مقابله نشود و منابع مالی تروریست‌ها خشکانده شده و تفکرات تروریستی آنها ریشه کن نشود؛ عوامل ریشه‌ای تروریسم همچنان خطری واقعی برای جهان خواهد بود.

وی در ادامه از جامعه جهانی خواست که از تمامی کشورهایی که با تروریسم مواجه هستند، حمایت کنند تا تروریست‌ها بدانند زمانی که به یک کشور حمله می‌کنند با مردم کل جهان واجه خواهند بود.

وزیر امور خارجه عراق افزود: عراق به استمرار حمایت‌ها و پشتیبانی جامعه جهانی در بازسازی زیرساخت‌ها در شهرهای مختلف به ویژه مناطق آزاد شده امیدوار است. عراق می‌تواند بسیاری از آثار تاریخی و نفیس به سرفت رفته خود را با کمک کشورهای دوست بازگرداند و در این راستا خواستار افزایش تلاش‌ها جهت استرداد تمامی آثار مسروقه و قاچاق شده است.

مطالب مرتبط:

داعش در هیچ سیستم اقلیمی و اجتماعی و اهل سنت جایی

بشریت و بازی های قدرت های جهانی

پاسخ رئیس فیسبوک به اظهارات اخیر دونالد ترامپ

پنتاگون : هیچ پایان خوشی برای آمریکا در جنگ با ایر

نیروهای افغان در هلمند از ۱۵۰ پاسگاه عقب‌نشینی کرد

حکم نذر برای انبیاء و اولیاء الله در مذاهب اهل سنت

بازجویی از دانش آموزان محجبه در مدارس بریتانیا

خودداری تنیسور کویتی از رویارویی با ورزشکار اسرائی

شی جین پینگ رئیس جمهوری چین به کره شمالی سفر می کن

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات