b_300_300_16777215_10_images_6846484546.jpgاساس نیوز: گروه داعش با انتشار فیلم جدیدی نشان داده که یک پهپاد بمب افکن کنترل از دور را تحت هدایت خود دارد.


به گزارش اساس نیوز به نوشته روزنامه دیلی میل، این گروه این سلاح جدید خود را در فیلم تبلیغاتی آنلاین خود نشان داد که در حوالی موصل عراق فیلم برداری شده بود. بخش های دیگری از این فیلم شامل آمادگی یکی از نیروهای این گروه برای حمله انتحاری و تیراندازی سایر اعضای آن به آسمان و منفجر کردن یک ساختمان می شود.

این پهپاد که ظاهراً از نوع ریپر آمریکایی MQ-9 است که آمریکا از سال 2007 در جنگ ها از آن استفاده می کند. این پهپاد از راه دور کنترل می شود در حالی که قابلیت شناسایی فوق العاده بالایی نیز دارد.

این در حالی است که مقامات فرماندهی مرکزی آمریکا هفته پیش از دیده شدن یک پهپاد غیرمشخص در اطراف موصل خبر داده بودند. این فیلم پس از آن منتشر شد که ادعاهایی درباره زخمی شدن ابوبکر البغدادی، رهبر داعش در حملات هوایی شمال عراق مطرح شد.

البغدادی با وجود اینکه خود را به عنوان رهبر این خلافت خودخوانده معرفی می کند طی یکسال اخیر به ندرت در تصاویر مربوط به این گروه دیده شده است اما با این حال او ماه گذشته با انتشار یک فایل صوتی از پیروان خود خواست تا از موصل دفاع کنند. هنوز مشخص نیست که شخص البغدادی در دو شهر محاصره شده حضور دارد یا خیر.

b_400_400_16777215_10_images_98454445646.jpg

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

جزئیاتی از رابطه روس‌ها با طالبان

 

ساعات روزه‌داری در کشورهای حاشیه خلیج فارس و در ک

حمایت بلژیک از ممنوعیت حجاب در اروپا

 

کارتر: ابوبکر البغدادی روزهای آخرش را سپری می‌کند

توییتر حساب یک گروه اسلام هراس آمریکایی را بست

رهبر کره‌شمالی: سلاح هسته‌ای به دردسرش نمی ارزد؛ ت

پولدارترین روستایی ایرانی با نگاهی متفاوت / عکس

واکنش ترکیه و دبیرکل سازمان ملل به ناآرامی های اخی

استاد پیرانی :ساختن انسان های صالح و متعهد رمز موف

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز