b_300_300_16777215_10_images_139508161700136469124644.jpgاساس نیوز: برخی منابع از طالبان افغانستان اعلام کردند که این گروه در ازای تحویل دو استاد دانشگاه آمریکایی، خواستار آزادی «انس‌حقانی» برادر رهبر شبکه حقانی شده است.


شبکه تلویزیونی «شمشاد» مدعی شد که طالبان افغان در تماس با این شبکه تلویزیونی درباره احتمال مبادله دو استاد دانشگاه آمریکایی با انس حقانی برادر شبکه حقانی شده است.
براساس این گزارش،  در ازای تحویل دو استاد خارجی دانشگاه آمریکایی، مقامات واشنگتن نیز انس حقانی برادر سراج الدین حقانی را آزاد خواهد کرد.


طالبان از ارائه جزئیات بیشتر در این خصوص خودداری کرده‌ است.به گفته این منبع، گروه طالبان پس از آزادی انس حقانی جزئیات بیشتری را منتشر خواهد کرد.
اگست سال گذشته طالبان افغان دو استاد خارجی تبعه کانادا و آمریکا را از دانشگاه آمریکایی در کابل ربودند و هفته‌های گذشته با انتشار پیام ویدئویی خواستار آزادی زندانیان این گروه توسط دولت کابل شد.


در این ویدئو بطور مشخص از سران شبکه حقانی نامی برده نشد.
این در حالی است که یک زوج آمریکایی و کانادایی نیز از سال 2012 میلادی تاکنون در اسارت شبکه حقانی هستند اما در ویدئوی منتشر شده مطالبه‌ همسانی را مطرح کردند.


با این حال دولت آمریکا قبل از این نیز برای مبادله اسرا با طالبان وارد معامله شده بود که می‌توان از قضیه گروهبان «باو برگدال» در ازای آزادی پنج فرمانده این گروه از زندان گوانتامو آزاد شد.


برخی از کارشناسان معتقدند که موجی از حملات انفجاری اخیر و تنش‌ها بین اسلام‌آباد و کابل بر سر انس حقانی بوده است زیرا وی نه تنها مرد شماره دو این گروه محسوب می‌شود بلکه برادر سراج الدین حقانی و فرزند بنیانگذار این گروه می‌باشد.


https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

افندی عزت شیخ :گروه های تکفیری آلت دست بیگانگان و

واکنش اوقاف فلسطین به یورش وزیر اسرائیل به مسجد اب

فرمانده پلیس:نباید مسائل اجتماعی را امنیتی کرد

ترامپ:هفته آینده شکست داعش را بطور رسمی اعلام می ک

انتخاب هیات رئیسه جدید فراکسیون اهل سنت مجلس

درب های فروشگاهی که تنها با لبخند باز می شوند /عکس

نخست‌ وزیر ترکیه: روابطمان با سوریه عادی خواهد شد

عبدالرحمان آخوند کر:اسلام به زن عزت داده است/کفار

سال 2040 نیمی از مردم دنیا دچار مشکل بینایی خواهند

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز