b_300_300_16777215_10_images_IMAGE636202504504615619.jpgاساس نیوز: رابرت فورد می گوید جنگجویان حزب کارگران کردستان ترکیه و یگان های مدافع خلق کُرد سوریه با هم ارتباط سیاسی، اجتماعی و عملیاتی دارند.


رابرت فورد، سفیر سابق آمریکا در سوریه و استاد علوم سیاسی در دانشگاه یل آمریکا به سایت خبری دیلی کالر گفت: ممکن است مقامات در کاخ سفید درباره ارتباط پ.ک.ک و یگان های مدافع خلق جدل کنند اما شواهد زیادی درباره ارتباط خیلی نزدیک میان جنگجویان پ.ک.ک و یگان های مدافع خلق در زمینه های سیاسی، اجتماعی و عملیاتی وجود دارد.

ترکیه که نزدیک به چهار دهه با پ.ک.ک درگیر عملیات های نظامی بوده، یگان های مدافع خلق را نیز در سوریه وابسته به پ.ک.ک می داند. آمریکا بارها اعلام کرده است که پ.ک.ک یک سازمان خارجی تروریستی است اما در مورد ypg و حزب اتحاد دموکراتیک کردستان سوریه یا pyd چنین نظری ندارد.

راس ویلسون، سفیر سابق آمریکا در ترکیه و پژوهشگر در انستیتو شورای آتلانتیک نیز به سایت خبری DCNF گفت: آمریکا تلاش کرده است در جنگ با داعش هم با ترکیه کار کند و با نیروهای YPG که طرف دار پ.ک.ک هستند.

وی افزود: دولت جدید آمریکا باید راهی برای این مسئله بیابد. بهترین راه کمک به بهبود رابطه میان ترکیه و کردهای سوریه است که مستلزم دور شدن آنها از پ.ک.ک و قطع رابطه با آن است.

راس ویلسون با اشاره به رابط خوب ترکیه با دولت اقلیم کردستان برخلاف مخالفت این کشور با پ.ک.ک و YPG گفت: دولت ترکیه به اندازه ای که مخالف پ.ک.ک است، مخالف کردها نیست.


رابرت فورد به دولت جدید اوباما پیشنهاد کرد برای حل بحران حاصل از مخالفت ترکیه با حمایت آمریکا از کردهای سوریه، واشنگتن از رویکرد حمایتی از YPG تغییر مسیر داده و به جای آن با همکاری روسیه و ترکیه به تشکیل نیروهای عرب محلی اقدام کند.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

مولوی ایل نژاد:همه باید برای روز حساب آماده باشیم

اسرائیل نسخه دریایی موشک « گنبد آهن » را آزمایش کر

​ادای سوگند نخستین وزیر مسلمان در امریکا به قرآن ک

«سی‌اِن‌اِن» اعلام کرد: نیروهای مسلح قطر به حالت

افتتاح بزرگترین مرکز آموزش دفاعی ترکیه در قطر

سازمان ملل: یمن، دچار فاجعه انسانی شده است

خارج سازی شبه نظامیان داعش از دیرالزور

اقامه نماز معترضان به بسته شدن مسجدی در فرانسه مقا

برنامه های ضد ترور ترامپ

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز