b_300_300_16777215_10_images_139408191456563436487034.jpg

اساس نیوز :سخنگوی رئیس جمهور ترکیه بار دیگر اقدام ارتش آمریکا در حمایت از شبه نظامیان کرد سوری را که در حال مقابله با گروه تروریستی داعش هستند، محکوم کرد.

به گزارش اساس نیوز به نقل از رویترز، پس از آنکه ارتش آمریکا بیانیه یک ائتلاف به رهبری کردها را درباره حمایت از عملیات نظامی علیه تروریست های داعش، مجددا توییت کرد، سخنگوی رئیس جمهور ترکیه از حمایت ارتش آمریکا از کردهای سوری انتقاد و آن را محکوم کرده است.

نیروهای دموکراتیک سوریه که شریک مهم آمریکا در سوریه برای مقابله با داعش به شمار می روند، شامل کردهای وای پی جی نیز می شود.

ترکیه شبه نظامیان کرد وای پی جی را شاخه ای از شبه نظامیان پ ک ک می داند که در 3 دهه گذشته درگیری خونینی برای جدایی و استقلال از خاک ترکیه داشته اند.

آمریکا، ترکیه و اتحادیه اروپا حزب کارگران کردستان موسوم به پ ک ک را در فهرست سازمان های تروریستی قرار داده اند. فرماندهی مرکزی آمریکا در توییتر نوشت: نیروهای دموکراتیک سوریه تایید کرده اند که هیچ ارتباطی با پ ک ک ندارند.

ابراهیم کالین سخنگوی رئیس جمهور ترکیه در واکنش به این توییت، تاکید کرد: آیا این یک شوخی است یا فرماندهی مرکزی آمریکا ، درک و احساس خود را از دست داده است؟ آیا فکر می کنید کسی این مساله را باور می کند؟ آمریکا باید از تلاش برای قانونی جلوه دادن این گروه تروریستی، دست بردارد.

مطالب مرتبط:

رئیس رژیم صهیونیستی:باید هیولای ایران را گرسنه نگه

بن سلمان از احتمال دستیابی به راه حل در بحران یمن

حضور نمایندگان ادیان مختلف انگلیس در مسجد یورک

ا

بهترین کشورها برای کار کردن اتباع خارجی

ا

سیگنال جنگ از طرف روسیه

ا

آشنایی با مدرسه دینی اهل سنت بندر عباس

ازدواج یک دختر با درخت انجیر، جان این درخت را نجات

بچه‌های مسلمان هدف پروپاگاندای هالیوود

فرانسه به دنبال تصاحب جایگاه انگلیس در ناتو است

ا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات