b_300_300_16777215_10_images_139408191456563436487034.jpg

اساس نیوز :سخنگوی رئیس جمهور ترکیه بار دیگر اقدام ارتش آمریکا در حمایت از شبه نظامیان کرد سوری را که در حال مقابله با گروه تروریستی داعش هستند، محکوم کرد.

به گزارش اساس نیوز به نقل از رویترز، پس از آنکه ارتش آمریکا بیانیه یک ائتلاف به رهبری کردها را درباره حمایت از عملیات نظامی علیه تروریست های داعش، مجددا توییت کرد، سخنگوی رئیس جمهور ترکیه از حمایت ارتش آمریکا از کردهای سوری انتقاد و آن را محکوم کرده است.

نیروهای دموکراتیک سوریه که شریک مهم آمریکا در سوریه برای مقابله با داعش به شمار می روند، شامل کردهای وای پی جی نیز می شود.

ترکیه شبه نظامیان کرد وای پی جی را شاخه ای از شبه نظامیان پ ک ک می داند که در 3 دهه گذشته درگیری خونینی برای جدایی و استقلال از خاک ترکیه داشته اند.

آمریکا، ترکیه و اتحادیه اروپا حزب کارگران کردستان موسوم به پ ک ک را در فهرست سازمان های تروریستی قرار داده اند. فرماندهی مرکزی آمریکا در توییتر نوشت: نیروهای دموکراتیک سوریه تایید کرده اند که هیچ ارتباطی با پ ک ک ندارند.

ابراهیم کالین سخنگوی رئیس جمهور ترکیه در واکنش به این توییت، تاکید کرد: آیا این یک شوخی است یا فرماندهی مرکزی آمریکا ، درک و احساس خود را از دست داده است؟ آیا فکر می کنید کسی این مساله را باور می کند؟ آمریکا باید از تلاش برای قانونی جلوه دادن این گروه تروریستی، دست بردارد.

مطالب مرتبط:

درگذشت صبغت الله مجددی

پیشروی نیروهای قبایلی در خاک یمن

م

ارثیه هنگفت از خانم منشی برای برلوسکونی

اعتراف دیرهنگام سازمان ملل به کودک کشی اسرائیل

 

مسلمانان ایرلند تریبونی در رسانه ندارند

ا

حاج رحیم آخوند صمدی:خواندن نماز بهترین تسکین دهن

تجارت انسان و پیروان داعش درآسیای مرکزی

نگرانی ها از افزایش مساجد گروه های افراطی در قرقیز

15 کشته در انفجار یک اتوبوس در پاکستان

ا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات