b_300_300_16777215_10_images_hgdhsdg.jpg

اساس نیوز :نتایج یک نظرسنجی جدید در کشورهای غربی نشان می‌دهد مردم این کشورها معتقدند جنگ جهانی سوم در راه است و جهان در آستانۀ یک درگیری تمام‌عیار قرار دارد.

به گزارش روزنامۀ ایندیپندنت، یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد بخش قابل‌توجهی از ساکنان کشورهای غربی، آینده‌ای غم‌انگیز و همراه با جنگ برای تمام جهان متصور هستند.

در این نظرسنجی که توسط مؤسسۀ «یوگاو» انجام شده، از ۹ هزار نفر در ۹ کشور مختلف سؤالاتی پرسیده شده است.

نتایج این نظرسنجی نشان داد با وجود درگیری‌های مرگبار سوریه، وجود داعش در خاورمیانه، زنجیره‌ای از حملات تروریستی در سراسر جهان و اظهارات هراس‌انگیز دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور منتخب امریکا، و برخی دیگر از سران کشورها، بیشتر مردم تصور می‌کنند برقراری صلح جهانی نامحتمل است.

در این میان مردم امریکا معتقدند که به احتمال زیاد یک جنگ جهانی رخ می‌دهد و در همین حال، فرانسوی‌ها، آلمانی‌ها و بریتانیایی‌ها نیز نسبت به این موضوع بدبین هستند.

حدود ۶۴ درصد امریکایی‌ها گمان می‌کنند که جهان در آستانۀ جنگی بزرگ است و در مقابل تنها ۱۵ درصد معتقدند که برقراری صلح جهانی محتمل است.

مردم بریتانیا کمی امیدوارتر هستند: ۱۹ درصد معتقدند برقراری صلح در جهان ممکن است اما ۶۱ درصد می‌گویند احتمال وقوع یک جنگ تمام‌عیار وجود دارد.

در مقابل، مردم کشورهای اسکاندیناوی (شمال اروپا) ازجمله سوئد، فنلاند و نروژ بسیار کمتر تمایل دارند این موضوع را باور کنند که جهان در آستانۀ وقوع جنگی مهیب قرار دارد.

در میان این کشورها،‌ مردم دانمارک خوش‌بین‌ترین مردم نسبت به برقراری صلح هستند: ۳۹ درصد دانمارکی‌ها برقراری صلح جهانی را پیش‌بینی می‌کنند و در مقابل، ۴۵ درصد مخالف آن‌ها فکر می‌کنند.

در همان نظرسنجی از مردم اروپا و امریکا، مشخص شد که اکثر شهروندان این کشورها روسیه را یک تهدید نظامی جدی تلقی می‌کنند. در این میان بریتانیایی‌ها بیشترین هراس را از مسکو دارند. حدود ۷۱ درصد از مردم بریتانیا احساس تهدید از سوی روسیه می‌کنند و در مقابل ۵۹ درصد امریکایی‌ها چنین حسی دارند، که این پایین‌ترین میزان در میان تمامی کشورهایی است که در این نظرسنجی شرکت کردند.

منبع :سنی دیلی

مطالب مرتبط:

فيسبوک، ۲۰۰ هزار دلار به زلزله زدگان غرب ايران کمک

نماینده آمریکا در امور سوریه:بشار اسد خطرناک ترین

آرزوی محو ایران در شبکه منتسب به اهل سنت

کره شمالی انفجار کاخ کنگره در واشینگتن را نشان داد

راه اندازی یگان ترور اسرائیل از میان تبهکاران، ساب

روایتی زیبا از مسلمان شدن غیرمسلمانان / علت مسلمان

صربستان به «پیکاسوی کوچک افغان» پیشنهاد شهروندی دا

مرحله دوم رسیدگی به پرونده‌های فساد در عربستان به

ترکیه آماده عملیات زمینی در سوریه است

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز