b_300_300_16777215_10_images_684454.jpgاساس نیوز: یانگ هی لی نماینده ویژه و سفیر حقوق بشر سازمان ملل امروز دوشنبه برای بررسی علل افزایش خشونت و سرکوب نظامی مسلمانان روهینگیا عازم این کشور می شود.


این سازمان در نشست روز جمعه ۱۷ دی ماه تصویب کرد ،برای بررسی مسئله افزایش خشونت در میانمار به ویژه سرکوب نظامی مسلمانان روهینگیا، فرستاده ویژه حقوق بشر را به این کشور اعزام کند.


طبق این گزارش سفر ۱۲ روزه یانگ هی لی به میانمار با ورود به ایالت کاچین ،محلی که هزاران نفر به علت درگیری میان نظامیان واقلیت ها بی خانمان و آوراه شدند، آغاز می شود.


درگیری های شدید میان اقلیت های قومی و نیروهای نظامی میانمار با اهداف اعلام شده آنگ سانگ سوچی وزیر خارجه این کشور در مورد استقرار صلح و آرامش در تضاد است.


همزمان با افزایش تنش در شمال ایالت راخین ویدئویی درفضای مجازی منتشر شد که حکایت از ضرب و شتم شدید روستاییان توسط پلیس مرزی میانمار داشت.


کوفی عنان دبیر کل اسبق سازمان ملل که به تازگی از سوی «آنگ سان سوچی» به ریاست یک کمیسیون بررسی مسائل ایالت راخین و پیدا کردن راهی برای حل آن گمارده شده است در بازدید از میانمار هشدار داد اگر مشکل حل نشود، این کشور در آستانه بی ثباتی تازه ای قرار می گیرد.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

هشدار آمریکا به پاکستان در پی آزادی حافظ سعید، بنی

چند هزار پناهجو امسال وارد اروپا شدند؟

تکفیر قاعده مشترک گروه های افراطی

تکفیر امام أعظم أبوحنیفة رحمه الله از جانب یک تکفی

زنان تحت ظلم در جنگ

رئیس فرماندهی مرکزی آمریکا به کوبانی رفت

 

اضلاع و ابعاد تکفیر در جامعه اسلامی

طارق رمضان اسلام شناس سرشناس سوئیسی به تجاوز به دو

مولانا عبدالحمید : هیچ حکومت و شخصیتی حق ندارد بر

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات