b_300_300_16777215_10_images_IMAGE636194669840862421.jpgاساس نیوز: رئیس CHP در اظهاراتی تند اعلام کرد که در هیچ کدام از کودتاهای رخ داده در ترکیه به این اندازه روزنامه نگار بازداشت نشده است.


به گزارش اساس نیوز به نقل از روزنامه جمهوریت، کمال قلیچدار اوغلو، رئیس حزب جمهوری خواه خلق در اظهاراتی تند با واکنش به رجب طیب اردوغان و طرح تغییر قانون اساسی ترکیه از سیستم پارلمانی به ریاست جمهوری گفت: درد آنها درد ریاست است.

از ریاست جمهوری مدل ترکی سخن می گویند. این مدل یک مدل غیرملی است. به هیچ عنوان با ترکیه ارتباطی ندارد. با عثمانی هم ارتباطی ندارد. قانون اساسی سوریه را به ترکی ترجمه کرده اند. آنها در پی اقتدارگرایی فردی هستند که هیچ کس نتواند در برابر دستورات رئیس جمهور ایستادگی کند. اختیاراتی را برای رئیس جمهور در نظر گرفته اند که مجلس حتی برای آتاتورک هم قائل نشد. این قانون اساسی ترکیه را به فلاکت خواهد کشاند. این خیانت به دموکراسی است.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: در هیچ کدام از کودتاها، این اندازه روزنامه نگار در زندان نبوده است. روزهاست که در شهرهای مختلف ترکیه از جمله کلانشهرها قطعی برق وجود دارد. می گویند این قطعی برق از خرابکاری های صورت گرفته در کابل های برق است. این نیز یک بازی فریبکارانه دیگر است. دولت باید تدابیر خود را اتخاذ می کرد. دولت را به زانو درآورده اید.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

العبادی: نیازی به نظامیان آمریکایی نداریم

کاربران اینستاگرام بیشتر از سایرین احساس بدبختی می

جنگ مذهبی اولویت اول گروه های افراطی برای دنیای اس

آخوند آنه طواق گلشاهی:انسان مومن با معرفت قلبی خود

امام‌جمعه اهل‌سنت بندرعباس حملات تروریستی در تهران

طالبان: اگر جنگ را ادامه دهید، ما از ادامه جنگ خست

 

ادعای مفتی سابق مصر درباره قرآن‌های عصر پیامبر(ص)

روند رای گیری همه‌پرسی در اقلیم کرد شمال عراق در ح

جولان داعش در صحرای سینا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات