b_300_300_16777215_10_images_IMAGE636194669840862421.jpgاساس نیوز: رئیس CHP در اظهاراتی تند اعلام کرد که در هیچ کدام از کودتاهای رخ داده در ترکیه به این اندازه روزنامه نگار بازداشت نشده است.


به گزارش اساس نیوز به نقل از روزنامه جمهوریت، کمال قلیچدار اوغلو، رئیس حزب جمهوری خواه خلق در اظهاراتی تند با واکنش به رجب طیب اردوغان و طرح تغییر قانون اساسی ترکیه از سیستم پارلمانی به ریاست جمهوری گفت: درد آنها درد ریاست است.

از ریاست جمهوری مدل ترکی سخن می گویند. این مدل یک مدل غیرملی است. به هیچ عنوان با ترکیه ارتباطی ندارد. با عثمانی هم ارتباطی ندارد. قانون اساسی سوریه را به ترکی ترجمه کرده اند. آنها در پی اقتدارگرایی فردی هستند که هیچ کس نتواند در برابر دستورات رئیس جمهور ایستادگی کند. اختیاراتی را برای رئیس جمهور در نظر گرفته اند که مجلس حتی برای آتاتورک هم قائل نشد. این قانون اساسی ترکیه را به فلاکت خواهد کشاند. این خیانت به دموکراسی است.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: در هیچ کدام از کودتاها، این اندازه روزنامه نگار در زندان نبوده است. روزهاست که در شهرهای مختلف ترکیه از جمله کلانشهرها قطعی برق وجود دارد. می گویند این قطعی برق از خرابکاری های صورت گرفته در کابل های برق است. این نیز یک بازی فریبکارانه دیگر است. دولت باید تدابیر خود را اتخاذ می کرد. دولت را به زانو درآورده اید.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

داعش صدها کودک عراقی را جذب کرده است

گزیده هایی از شبکه های اجتماعی 13

د

نظام سیاسی اقلیم کردستان مانع از استقرار دمکراسی ا

ا

آتش زدن یک مدرسه دخترانه در افغانستان توسط افراد و

ا

آغاز مذاکرات محرمانه ترکیه و اسرائیل

 

امکان دفن حیوانات خانگی با صاحبانشان در قبرستان

استفاده داعش از پهپادهای بمب افکن در موصل

ا

مسیحیان به جای تبلیغ دین با مسلمانان دوستی کنند

ا

لزوم آموزش زبان انگلیسی و علوم جدید در حوزه های عل

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز