b_300_300_16777215_10_images_IMAGE636194669840862421.jpgاساس نیوز: رئیس CHP در اظهاراتی تند اعلام کرد که در هیچ کدام از کودتاهای رخ داده در ترکیه به این اندازه روزنامه نگار بازداشت نشده است.


به گزارش اساس نیوز به نقل از روزنامه جمهوریت، کمال قلیچدار اوغلو، رئیس حزب جمهوری خواه خلق در اظهاراتی تند با واکنش به رجب طیب اردوغان و طرح تغییر قانون اساسی ترکیه از سیستم پارلمانی به ریاست جمهوری گفت: درد آنها درد ریاست است.

از ریاست جمهوری مدل ترکی سخن می گویند. این مدل یک مدل غیرملی است. به هیچ عنوان با ترکیه ارتباطی ندارد. با عثمانی هم ارتباطی ندارد. قانون اساسی سوریه را به ترکی ترجمه کرده اند. آنها در پی اقتدارگرایی فردی هستند که هیچ کس نتواند در برابر دستورات رئیس جمهور ایستادگی کند. اختیاراتی را برای رئیس جمهور در نظر گرفته اند که مجلس حتی برای آتاتورک هم قائل نشد. این قانون اساسی ترکیه را به فلاکت خواهد کشاند. این خیانت به دموکراسی است.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: در هیچ کدام از کودتاها، این اندازه روزنامه نگار در زندان نبوده است. روزهاست که در شهرهای مختلف ترکیه از جمله کلانشهرها قطعی برق وجود دارد. می گویند این قطعی برق از خرابکاری های صورت گرفته در کابل های برق است. این نیز یک بازی فریبکارانه دیگر است. دولت باید تدابیر خود را اتخاذ می کرد. دولت را به زانو درآورده اید.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

انتقاد مولانا سادات از کم توجهی مسئولان دولتی افغا

بدون ترکیه نمی توانیم داعش را شکست بدهیم

موگرینی:اینستکس آماده اجرایی شدن است

اسرائیل باید برای جنگ با ایران آماده باشد

در 11 کشور جهان کمبود زنان دردسر آفریده است !

40 هزار نیرو آماده محاصره شهر رقه‌ هستند

ا

کانادا 25 هزار پناهجوی سوری را می پذیرد

اعزام ناو هواپیمابر "شارل دوگل" به خلیج فارس

مفتی محمدقاسم قاسمی در مراسم نماز جمعه اهل سنت خوا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات