b_300_300_16777215_10_images_2017282_766.jpgاساس نیوز: معاون صدراعظم آلمان ضمن تاکید بر اقدام کشورش در مبارزه با سلفی‌ها گفت که مساجد مربوط به آنها باید تعطیل شوند و افرادی با این گرایش هم باید هر چه زودتر از کشور اخراج شوند.


«زیگمار گابریل» معاون صدراعظم و وزیر اقتصاد آلمان خواستار اقدامات سخت‌گیرانه‌تری علیه اسلام‌گرایی در این کشور شد.

این مقام بلندپایه آلمانی در این مورد به نشریه «اشپیگل» گفت: «هر چه زودتر باید مساجد سلفی‌ها بسته و جوامع آنان منحل شود و افرادی که در این حوزه تبلیغ می‌کنند هم باید اخراج شوند. چرا که آنهایی که خشونت را ترویج می‌کنند، از آزادی مذهبی لذتی نمی‌برند».

این سیاستمدار آلمانی گفت که در برابر رویکردهای اینچنینی هیچ گونه اغماضی صورت نخواهد گرفت و افزود: «اگر ما در زمینه مقابله با اسلام‌گرایی و تروریسم جدی باشیم، این اقدامی باید مبارزه فرهنگی باشد.»

گابریل همچنین گفت که این سیاست به معنی پیوستگی در جامعه است و این تضمین که مناطق شهری و روستایی فراموش نشده‌اند تا مردم گرایش بیشتری به افراط‌گرایی پیدا کنند. نیمی از افرادی که (از آلمان) به سوریه رفته‌اند از اتباع این کشور هستند و حتی پدر و مادر آلمانی دارند.»

موضوع‌گیری گابریل در شرایطی است که 2 هفته پیش در جریان حمله به بازار کریسمس در برلین 12 نفر کشته و حدود 50 تن هم زخمی شدند. داعش مسئولیت این اقدام را بر عهده گرفت. تبعه تونسی عامل این اقدام هم 4 روز بعد در ایتالیا کشته شد.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

طالبان نقشه مناطق تحت کنترل خود را منتشر کرد

 

داعش :مهاجرت به اروپا گناه کبیره است !

خدمت نظام اجباری از سن 16 سالگی

ارتباط تلگرامی ۲ داعشی قبل از عملیات لو رفت(آلمان)

ا

معلم فیزیک موصلی؛ جانشین ابوبکر البغدادی؟

"حجاب مدرن" پوشش جدید خواننده محجبه فرانسوی / عکس

شیخ ملاح پور:اسلام مخالف پیشرفت نیست با مدپرستی و

مفتی اعظم سابق قرقیزستان : ممنوعیت خواندن نماز میت

ساختمان مرکزی پلیس دالاس در وضعیت امنیتی قرار گرفت

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز