b_300_300_16777215_10_images_2017282_766.jpgاساس نیوز: معاون صدراعظم آلمان ضمن تاکید بر اقدام کشورش در مبارزه با سلفی‌ها گفت که مساجد مربوط به آنها باید تعطیل شوند و افرادی با این گرایش هم باید هر چه زودتر از کشور اخراج شوند.


«زیگمار گابریل» معاون صدراعظم و وزیر اقتصاد آلمان خواستار اقدامات سخت‌گیرانه‌تری علیه اسلام‌گرایی در این کشور شد.

این مقام بلندپایه آلمانی در این مورد به نشریه «اشپیگل» گفت: «هر چه زودتر باید مساجد سلفی‌ها بسته و جوامع آنان منحل شود و افرادی که در این حوزه تبلیغ می‌کنند هم باید اخراج شوند. چرا که آنهایی که خشونت را ترویج می‌کنند، از آزادی مذهبی لذتی نمی‌برند».

این سیاستمدار آلمانی گفت که در برابر رویکردهای اینچنینی هیچ گونه اغماضی صورت نخواهد گرفت و افزود: «اگر ما در زمینه مقابله با اسلام‌گرایی و تروریسم جدی باشیم، این اقدامی باید مبارزه فرهنگی باشد.»

گابریل همچنین گفت که این سیاست به معنی پیوستگی در جامعه است و این تضمین که مناطق شهری و روستایی فراموش نشده‌اند تا مردم گرایش بیشتری به افراط‌گرایی پیدا کنند. نیمی از افرادی که (از آلمان) به سوریه رفته‌اند از اتباع این کشور هستند و حتی پدر و مادر آلمانی دارند.»

موضوع‌گیری گابریل در شرایطی است که 2 هفته پیش در جریان حمله به بازار کریسمس در برلین 12 نفر کشته و حدود 50 تن هم زخمی شدند. داعش مسئولیت این اقدام را بر عهده گرفت. تبعه تونسی عامل این اقدام هم 4 روز بعد در ایتالیا کشته شد.

https://telegram.me/joinchat/B2JAQDvRb9_twzneMF-HXQ

مطالب مرتبط:

ولادیمیر شامانوف : مسکو حضور نظامی خود را در دریا

حمله مسلحانه به کاروان شاهزادگان قطری در پاکستان

مسلمانی , خشونت , بدخلقی !

روند رای گیری همه‌پرسی در اقلیم کرد شمال عراق در ح

همکاری نظامی ارتش کانادا با کُردهای عراق در نبرد

ا

ترکیه همسر «امیر داعش» را از زندان آزاد کرد

نیروهای نظامی چین و روسیه در مرز کره‌شمالی به حالت

در 2 سپتامبر هر سال درچین سگ‌ها پادشاهی می‌کنند

جنگ دلار: جنگ موازی/نگاهی به استفاده ابزاری آمریکا

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز