b_300_300_16777215_10_images_tesdfgf.jpg

اساس نیوز :محمد بن سلمان، وزیر دفاع و جانشین ولیعهد عربستان در مصاحبه با مجله آمریکایی فارین افرز با بیان اینکه کشورش متعهد به مبارزه با تروریسم است افزود وهابیت هیچ ارتباطی به تروریسم ندارد.

وی در این مصاحبه بر خلاف سایر مسئولان عربستانی،به شکل بی پرده تر از وهابیت به عنوان دیدگاه فکری مورد حمایت حاکمیت عربستان دفاع کرد.
محمد بن سلمان درباره ارتباط دادن وهابیت به تروریسم گفت: ما از بدفهمی آمریکایی‌ها درباره این مسئله بسیار شگفت زده هستیم. تندروی ربطی به وهابیت ندارد. اگر وهابیت سه قرن پیش به وجود آمده، پس چرا تروریسم اخیرا ظاهر شده است؟
وی تأکید کرد: کشور ما در بیشتر مناطق در معرض حملات تروریستی قرار گرفت و نیروهای امنیتی ما عملیات‌های پیش‌دستانه‌ای را درباره مبارزه با تروریسم در شهرهایی مثل جده، الخبر، مکه، ریاض، طائف و ینبع انجام دادند. این درگیری‌ها طولانی‌ترین و شدیدترین عملیات‌ها علیه تروریسم از زمان تأسیس عربستان جدید است.
عربستان هم‌پیمان اصلی کمپین "مبارزه با تروریسم" جهانی است و منابع مالی و نظامی زیادی را برای حمایت از این کمپین اختصاص داده است.

وی درباره روابط آمریکا و عربستان و قانون جاستا (پیگیری نقش دولت عربستان در قضیه 11 سپتامبر) گفت: اطمینان دارم که مسئولان و قانونگذاران آمریکایی می‌توانند به راهکار منطقی درباره قانون جاستا دست یابند. ما بر استفاده از فرصت‌های اقتصادی اصلی در طرح ۲۰۳۰ برای شرکت دادن آمریکا در طرح تحول ملی عربستان متمرکز خواهیم شد. ما امیدواریم مذاکرات استراتژیکی میان دو کشور از سرگرفته شود؛ مذاکراتی که طی دوره باراک اوباما به دلایل نامشخص متوقف شد. شاید دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا آماده چنین مذاکراتی باشد؛ به ویژه اینکه او صراحتا اعلام کرده که بیشتر از این از هم‌پیمانان آمریکا و شرکایش در سرتاسر جهان برای تضمین امنیت شان انتظار دارد.

مطالب مرتبط:

ترامپ : دستور دادم افرادی که وارد خاک آمریکا می‌شو

ساخت دیوار مرزی بین ایران و ترکیه

حدود 70 درصد منبج حلب آزاد شده است

ن

ارتش اردن برای عملیات در جنوب غرب سوریه آماده می ش

آمریکا امروز یک موشک هسته ای آزمایش می کند

یک مسئول حزبی ترکیه : داعش جانوری خطرناک است.

حزب AFD آلمان خواستار ممنوعیت حجاب شد

ا

ماجرای ازدواج مرد عرب با یک جن زیبا

ترامپ: می‌خواهیم با ایران همکاری کنیم

 

نوشتن دیدگاه


آخرین خبرهای اهل سنت

نظرات کاربران

کانال تلگرام اساس نیوز

تبلیغات